Giro d’Italia neljanda etapi võitis Cavendish, Mandri 29.

Suurtuuri Giro d’Italia neljanda etapi võitis grupifinishis noor inglane Mark Cavendish, Rene Mandri sai 29. koha.

Tänane 183-kilomeetrine etapp oli väga sündmustevaene. Kohe esimestel kilomeetritel põgenes suurest grupist belglane Rik Verbrugghe (Cofidis), kellega ei tahtnud mitte keegi kaasa minna. Belglane sõitis üksi grupi ees umbes 160 kilomeetrit, seejärel püüdsid sprinterite meeskonnad ta kinni.

Grupifinishiks valmistudes toimus grupi eesotsas suurem kukkumine, millest enamus tippsprintereid siiski pääsesid. Esimesena alustas sprinti eilse etapi võitnud Daniele Bennati, tema tuulest tuli aga välja noor Cavendish, kes sai etapivõidu endale. Viimastel meetritel pääses Bennatist mööda ka sakslane Robert Föster, kes sai teise koha.

Ainsa eestlasena Girol võistlev Rene Mandri lõpetas peagrupis 29. kohaga.

Üldarvestuses jäi roosa liidrisärk itaallase Franco Pellizotti selga, kelle edu ameeriklase Christian Vandevelde ees on endiselt vaid üks sekund. Üldarvestuses on kolmas Danilo Di Luca. Mandri püsib 59. kohal.

Homsel 203 kilomeetri pikkusel etapil tuleb ratturitel ületada tänasega võrreldes märksa raskemaid tõuse ning sprinterite võiduvõimalusi kahandab ka ülesmäge finish.

Online-ülekanne:

Üldarvestuses jääb roosa liidrisärk Pellizotti selga.

Kukkumises sai vist kõige rohkem viga Nick Nuyens Cofidise meeskonnast. Kukkumine toimus umbes 12. positsioonil, mistõttu luhtusid paljude sprinterite võimalused.

Ette jäänud seltskonda kuulusid ka Bennati ja Cavendish, kes pidasid tõsise lahingu, täna jäi peale Cavendish! Bennati alustas sprinti selgelt liiga vara ning enne lõpujoont sai ka Förster ette. Ag2r’i mehi esimeste seas näha pole.

Masskukkumine!

18.24 (2 km) Eilne võitja Bennati on heal positsioonil.

18.22 (4 km) Ka Lampre meeskonna mehed grupi eesotsas väga aktiivsed.

18.19 (6 km) High Road on grupi ette tulnud, küllap tunneb eile ebaõnnestunud Cavendish end täna paremini.

18.15 (9 km) LPR tegi rünnaku kahjutuks.

18.12 (13 km) järjekordsel kergel tõusul tuiskas grupist välja Bettini, umbes 5-6 meest läks temaga kaasa.

18.09 (14 km) gruppi juhtima asunud LPRi meeskond võttis liidri Danilo Di Luca käsul veidi hoogu maha. Tõenäoliselt jõuab nüüd grupp uuesti formeeruda.

18.05 Grupp on linnavahelistel tõusudel üsna pikaks veninud. Tempo paistab olevat kõrge ning grupp hakkab lõhenema. Ilmselt oli see Quick Stepi plaan raputada mõned sprinterid tõusudel maha, et mängida Paolo Bettini peale.

18.03 (19 km) Grupp püüdis jooksiku kinni ning hakkab ilmselt grupifinihsit ette valmistama.

18.00 Peagrupi ees teevad tööd Quick Step ja High Road. Vahe väheneb väga kiirelt, Verbrugghel täna võiduvõimalust ei ole. Vahe juba kahe minuti ringis.

17.50 (25 km finishini) tänane etapp on kulgenud suhteliselt sündmustevaeselt. Rik Verbrugghe (Cofidis) pani peagrupist ajama niipea, kui võistlus peale hakkas. Teised ratturid polnud kas huvitatud äraminekust või magasid lihtsalt belglase mineku maha, aga keegi temaga kaasa ei läinud. Verbrugghe kasvatas vahe vahepeal lause üle kümne minuti, kuid viimase paarikümne kilomeetri jooksul on see vahel järjekindlalt vähenenud. 25 km enne finishit alla 6 minuti.

Giro d’Italial on täna kavas 183 kilomeetri pikkune etapp PIZZO – CATANZARO. Kuigi võrreldes eilsega on täna ratturitel vaja ületada veidi rohkem künkaid, on favoriidid samad, kes eile – sprinterid. Daniele Bennati tahaks kindlasti oma eilset etapivõitu korrata, kuid kindlasti tahaks oma sõna sekka öelda ka Erik Zabel, Mark Cavendish, Robbie McEwan jt tuntud sprinterid. Ainsa eestlasena sellel suurtuuril osalev Rene Mandri oli eilsel etapil oma meeskonna parim. Saab näha, kas grupifinishi puhul mängitakse tiimi sprinterile Aleksandr Usovile või Renele.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: