Mandri sai Giro kolmandal etapil 21. koha

Möödunud aastal Eesti parimaks ratturiks valitud Rene Mandri (Ag2r) sai suurtuuri Giro d’Italia kolmandal etapil 21. koha.

Erinevalt eilsest etapist, mil ratturitel tuli läbida mitu rasket tõusu, oli tänane etapp valitud sprinteritele ning sprinterite meeskonnad tegidki kõik, et etapp grupifinishiga lõppeks. Hommikust saadik peagrupi ees sõitnud kuueliikmeline jooksikutegrupp püüti peagrupi poolt kinni umbes 30 kilomeetrit enne finishit ning kedagi enam eest ära ei lastud.

Kõige väledamat jalga näitas täna itaallane Daniele Bennati (Liquigas), teise koha sai Saksa vanameister Erik Zabel ja kolmanda koha samuti sakslane Danilo Hondo. Eestlane Rene Mandri sai oma meeskonna parimana 21. koha, Ag2r’i põhisprinter Aleksandr Usov oli temast kuus kohta tagapool.

Üldarvestuses tänane etapp suuri muudatusi ei toonud. Roosa liidrisärk jäi endiselt Franco Pellizotti (Liquigas) selga, teisel kohal on 1-sekundilise kaotusega Christian Vandevelde (Slipstream). Rene Mandri asub pärast kolme etappi 59. kohal, kaotades liidrile 1.43.

Homme on ratturitel kavas 183-kilomeetrine etapp, mis on mõeldud samuti sprinteritele. Giro d’Italia lõpeb 1. juunil.

Online-ülekanne:

Giro d’Italia 2008 jätkub täna kolmanda etapiga. Kui eilne etapp sobis kõige enam ratturitele, kes armastavaid klassikuid, siis tänane etapp on sprinteritele. 221 kilomeetri pikkune etapp viib sportlased Cataniast Milazzosse. Ainsa eestlasena Girol osalev Rene Mandri (Ag2r) täna ilmselt väga kõrge lõpukoha peale ei lähe, ilmselt tuleb lõpuspurdis aidata sprinterist meeskonnakaaslast Aleksandr Usovit. Usovil läheb siiski raskeks paljude tippsprinterite vastu – favoriitideks on täna Daniele Bennati, Robbie McEwan, Graeme Brown, Robert Förster ja loomulikult selle aasta täht Mark Cavendish.

Suured tänud kõigile, kes ülekannet lugesid. Üritame Rene Mandri koha peagi välja selgitada.

Daniele Bennati võitis Erik Zabeli ees, kolmas Hondo, siis Fothen ja Loddo. Finishisirgel toimus ka üks kukkumine, milles osalesid taas Graeme Brown ja Petrov Tinkoffi meeskonnast. Rene Mandri tulemuse kohta infot pole. Üldarvestuses peaks roosa liidrisärk jääma endiselt Pellizotti selga.

18.42 (1 km) suuremat sorti trügimine grupi eesotsas, Milram ja High Road on heal positisoonil.

18.39 (2 km) sprinterid tuuakse ettepoole, Ag2r’i pole eesotsas näha.

18.38 (4 km) Silence-Lotto rattur Jürgen Van den Broeck ründab grupist.

18.35 (5 km) Nibali sai kuni 10-sekundilise vahe, kuid ta on taas püütud.

18.32 (8 km) Kuigi peagrupp liigub korralikus tempos on kitsastel linnatõusudel enne finishit mitu ratturit üritamas grupist pääseda. Esmalt ründas Tonti (Quick Step), seejärel üks Astana rattur ning lõpuks pääses ette Vincenzo Nibali (Liquigas).

18.25 (13 km) Sprinterite abilised on tempo kõrgele kruvinud nüüd ja peagrupp on pikaks veninud. Ka Tinkoffi mehi on eesotsas näha. Kas ka Alberto Loddo suudab täna grupifinishis midagi korda saata?

18.22 Grupi ees on kõige rohkem näha nüüd High Roadi ja Gerolsteineri värvides rattureid, sellest võib järeldada, et Cavendish ja Förster tunnevad end hästi.

18.19 Kukkumine sai alguse, kui üks Tinkoffi meeskonna rattur kaldus kurvis asfaldilt välja mudasele teele, kukkus ja ratas paiskus teiste ratturite ette. Kõige valusamalt sai haiget CSC rattur Bradley McGee, kes on sunnitud katekstama. Kukkus teiste seas ka Rabobanki sprinter Graeme Brown!

18.17 Järjekordne kukkumine! 7-8 ratturit on maas

18.14 Kordust vaadates on näha, et selles suures kukkumises osales ka paar Ag2r’i ratturit. Mandri tänavust õnne arvestades oli üks neist tema 😛 Samas tahaks loota, et seekord ta pääses.

18.11 (22 km) Kuigi peagrupp on hoo maha võtnud, ei ole keegi üritanud veel rünnakule asuda.

18.05 (29 km) Jooksikud on püütud. Nüüd saab näha, kas sprinterite abilised suudavad grupi koos hoida või pääseb veel keegi eest ära.

18.00 Sprinterite meeskonnad on töö tegemise Liquigasilt üle võtnud. Eesotsas on näha Silence-Lotto (töötavad McEwani heaks) ja High Roadi (Cavendishi heaks) rattureid.

17.54 (36 km) paistab, et Ricco grupp on peagrupis tagasi. Kuus jooksikut on endiselt ees, aga suur grupp on vaid pooleteise minuti kaugusel.

17.37 (49 km) Ka Barloworld on tulnud Liquigasile appi tööd tegema.

17.32 (53 km) Kukkumine peagrupis aeglustas veidi gruppi ning andis jooksikutele veidi aega juurde, nüüdseks on vahe taas 2 ja pool minutit.

17.15 Ricco grupis on ka Mark Cavendish ja High Roadi meskonna üks liidreid Sivtsov. Ricco abilised Saunier Duvali meeskonnast teevad kõvasti tööd, et oma liidrit peagruppi tagasi viia.

17.09 Itaalias on hakanud taas vihma sadama ning seetõttu võib karta veel kukkumisi. Loodetavasti on finishipaik kuiv, sest selle etapi lõpus on väga palju teravaid kurve.

17.05 Paistab, et Ricco vigastas oma kätt, kuid suudab sõitu jätkata, mitu meeskonnakaaslast aitab teda gruppi tagasi. Kukkumises osales vähemalt kolm High Roadi ratturit.

17.02 Masskukkumine grupis! Vähemalt 20 ratturit on pikali maas. Teiste seas paistab olevat taas Ricco.

16.57 (73 km) kes eilset online-ülekannet jälgis, teab, et eile toimus grupis ka üks tõsine kukkumine, mistõttu pidi katkestama ka eraldistardist sõitude spetsialist Dave Zabriskie. Selgus, et ka eilse etapi võitnud Riccardo Ricco kukkus koos ameeriklasega, kuid viga ei saanud. Ricco rääkis ajakirjanikele, et ilmselt andis kukkumine talle ainult sportlikku viha juurde.

16.44 üks jooksikutest Jeremy Roy üritas ka eile suurt gruppi üle kavaldada, siis oli ta kaasjooksikuks David Loosli. Eile ei andnud grupp neile erilist võim alust ning tänagi ilmselt ei lase sprinterite meeskonnad jooksikutel lõpuni ette jääda.

16.36 Kuus jooksikut on: Riccardo Chiarini (LPR), Mickael Buffaz (Cofidis), Jeremy Roy (Francaise des Jeux), Kevin Seeldraeyers (Quick Step), Matej Jurco (Slovakia) andja Pavel Brutt (Tinkoff).

16.31 (108 km finishini) Etapi alguses põgenesid peagrupist kuus meest, kes on siiamaani väikse vahega grupi ees. Pellizotti roosat liidrisärki kaitsev Liquigasi meeskond teeb grupi ees kõvasti tööd ning ei luba jooksikuid väga kaugele, vahe praegu 2-3 minuti vahel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: