Giro d’Italia teise etapi võitis Ricco, Mandri sai 56. koha

Täna sõideti suurtuuri Giro d’Italia teine etapp, mille võitis kodupubliku rõõmuks Riccardo Ricco (Saunier Duval). Rene Mandri (Ag2r) teenis 56. koha.

Tänane 207. kilomeetri pikkune etapp sobis kõige paremini kevadisi ühepäevasõite armastavatele ratturitele – leidus nii väikseid mägesid kui ka siledat maad. Etapi algfaasis peagrupist põgenenud Jeremy Roy (Francaise des Jeux) ja David Loosli (Lampre) püüti umbes 50 kilomeetrit enne finishit kinni ning kedagi eest ära enam ei lastud.

Kui esialgu roosat liidrisärki kaitsnud Slipstreami meeskonna aeglane tempo andis lootust grupifinishiks, siis paarkümmend kilomeetrit enne lõppu tempot tegema asunud LPRi meeskond oli teist meelt. Sprinterid hakkasid ükshaaval grupist maha jääma.

Viimasel kilomeetril olevat tõusu võtsid Danilo Di Luca ja Paolo Savoldelli abilised nii võimsas tempos, et peagrupp purunes väikesteks grupikesteks. Lõpuks jäi ette kuus meest, kes omavahel ka etapivõitja selgitasid. Esimesena ületas lõpujoone Riccardo Ricco, teise koha sai Di Luca ning kolmanda vanameister Davide Rebellin (Gerolsteiner). Esiviisikusse kuulusid ainult itaallased.

Ainsa eestlasena tuuril osalev Mandri püsis kuni viimase kilomeetrini peagrupis, kuid lõputõus oli veidi liiga raske ning tuli leppida 54. kohaga. Kaotust võitjale kogunes siiski vaid 47 sekundit. Selle tulemusega oli ta oma meeskonna siseselt teine, vaid tuuril kõrget üldkohta nõudev Tadej Valjavec sai temast parema koha.

Üldarvestuses tõusis tuuri liidriks täna neljanda koha saanud Pellizotti, senine liider Christian Vandevelde langes teiseks. Rene Mandri on kahe etapi järel 66. positsioonil, kaotades Pellizottile 1.43.

Giro d’Italia kestab 1. juunini.

Online-ülekanne

Tänud kõigile, kes tänst ülekannet jälgisid. Peagi tahaks tuua teieni ka Rene Mandri koha. Rattaproffide blogil on kavas ka homsest etapist online-ülekanne teha.

Ricardo Ricco võitis! Teine Di Luca, kolmas Rebellin, järgmisena Pellizotti ja Savoldelli. Ag2r’i ratturid esikümnesse ei pääsenud, LPR tõmbas peagrupi täiesti ribadeks viimasel kilomeetril. Pellizotti tõusis tuuri üldliidriks!

Rodriguez ründab, Bettini väljas

18.32 1 km Bettini on heal positsioonil ka Ricardo Ricco on grupi eesotsas näha.

18.30 (3 km) LPRi rongi taga on näha ka Üks AG2r1i rattur. Tahaks loota, et Mandri on ka peagrupis…

18.25 (6 km) Bettini ja Bennati on endiselt peagrupis headel kohtadel. Kumb neist võidab? Või on võimalus kellelgi kolmandal?

18.23 (9 km) Ag2r’i vahest kuulsaim nimi Rinaldo Nocentini, kes pidi Mandri sõnul püüdma tuuri esimesel nädalal etapivõitu saada ja kellele peaks tänane profiil sobima, on jäänud peagrupist maha. Mandri kohta hetkel infot pole.

18.20 (12 km) LPRi meeskond on märkimisväärselt grupis tempot tõstnud, sprinteritele ei kingita siiski midagi.

18.15 (14 km) peagrupp hakkab hõrenema, väike grupp on maha jäänud. Slipstream on oma töö teinud, LPR on tulnud tööd tegema.

18.09 (18 km) Sitsiilias on hakanud kergelt vihma tibutama, nüüd tuleb laskumistel eriti ettevaatlik olla. Mandri on sel aastal juba umbes 10 korda kukkunud, ehk möödub see tuur kukkumiseta. Suur grupp endiselt koos.

18.00 (24 km) Paistab, et keegi ei taha tuuril teisel etapil ennast liiga palju väsitada, peagrupp endiselt koos.

17.55 Dunkerki tuuri viimase etapi võitis Thor Hushovd, üldvõidu sai Stephane Auge!

17.51 Kuna endiselt Girol midagi huvitavat ei toimu, vahele Dunkerkist. 3 kilomeetrit enne finishit on kindel, et võitja selgub grupifinihsis.

17.44 Siia vahele taas infot Prantsusmaalt. 9 kilomeetrit enne lõppu on peagrupil Kriit ja ta kaasjooksikud silme ees. Paistab, et etapp lõppebki grupifinishiga.

17.41 Suur grupp on endiselt koos ja tempo on võrdlemisi aeglane, tahetakse vist ikka sprinteritele võimalust anda. Zabel, kes saab ka küngastest kergelt üle, on ilmselt olukorraga väga rahul.

17.30 (48 km) Peagrupp on nüüd koos. Uusi rünnakuid pole veel tehtud.

17.25 Jooksikud Roy ja Loosli on alla andnud ja ootavad vaikselt kulgedes peagruppi. Vahe vaid 1 minut. Ilmselt võib peagi uusi üritajaid tekkida.

17.21 Eraldistardist sõitudel alati ohtlik Zabriskie on sunnitud tuuri katkestama, rattur tõsteti kanderaamile ja viiakse ilmselt haiglasse uuringutele. Väidetavalt kukkus ka Astana meeskonna üks liidreid Alberto Contador, kuid tema jätkab sõitu.

17.18 Peagrupis toimus kukkumine, Slipstreami ameeriklane David Zabriskie on maas ja paistab olevat tugevate valude käes. Istub juba mitmendat minutit maas, ilmselt on tuur tema jaoks läbi.

17.16 Noor sprinter Mark Cavendish paistab grupi lõpus veidi raskustes olevat, siiski leiab piisavalt aega kaameramehele keelt näidata. Kaks jooksikut on selgelt väsinud, vahe peagrupiga kolm ja pool minutit.

17.11 (60 km) Roy ja Loosli edu peagrupi ees on alla kuue minuti nüüd.

17.04 Kriidi ja Tombaku otseülekannet saab vaadata siit. 38 km enne finishit on Kriidi ja tema kolme kaaslase edu peagrupi ees alla minuti.

16.54 (73 km) Roosa liidrisärk (Maglia rosa) on Belgia juurtega ameeriklase Christian Vandevelde seljas. Peagrupi ees teeb kõige rohkem tööd tema meeskond Slipstream. Vahe jooksikutega 7.10.

16.46 Vaadates tänase etapi profiili võib pakkuda, et kõrgele kohale kandideerivad kevadisi klassikuid armastavad ratturid. Mägironijad ja puhtaverelised sprinterid ilmselt esikohale ei kandideeri. Kui tuleb grupifinish, siis on hea võimalus Paolo Bettinil (Quick Step) ning Daniele Bennatil (Liquigas). Ka Mandri on hea vormi juures sellistel etappidel võimeline kõrge koha eest võitlema.

16.38 Mandri sõidab tuuril huvitava särginumbriga – 13. Huvitav, kas see toob talle õnne või õnnetust? Paljud ratturid kardavad seda numbrit ning sageli on see number tagurpidi seljale kinnitatud.

16.30 Samal ajal lõpetavad täna Mitsubishi-Jartazi ratturid Janek Tombak ja Kalle Kriit Dunkerki velotuuri. Tänane viimane etapp on võrdlemisi lühike (128 km) ja ilma raskete tõusudeta. Mägisemal teel ennast rohkem kodus tundev Kriit ei tahtnud asja grupifinishi peale jätta ning otsustas koos kolme kaaslasega peagrupist lahkuda. Väga suurt võimalust etapivõidule neil ilmselt siiski pole, sest tuuril sõidavad mitmed tippsprinterid ning vahe peagrupiga on umbes 60 kilomeetrit enne lõppu alla kahe minuti.

16.25 (90 km) Girol osalevate ratturite arv on juba võistluse teisel päeval vähenenud. Milrami meeskonna üks liidreid 2003. aasta maailmameister Igor Astarloa ei startinud täna, sest ärkas hommikul palaviku ja kõhuprobleemidega.

16.21 (94 km) ratturid on seljatanud päeva teise tõusu. Vahe jooksikutega veidi alla 9 minuti.

16.12 (100 km finishini) Kahel ratturil – Jeremy Roy (Francaise des Jeux) ja David Loosli (Lampre) – õnnestus pärast paarikümneminutilist sõitu peagrupist põgeneda ning kasvatada vahe koguni üle 10 minuti. Hetkel vahe grupiga 9.20.

Eile sai siis aasta esimene suurtuur Giro d’Italia meeskonnasõiduga alguse. Sõidu võitis Slipstreami meeskond. Ainsa eestlasena tuuril osaleva Rene Mandri meeskond Ag2r sõitis välja 17. aja. Täna siis on kavas tuuri esimene grupisõit, ratturid peavad läbima 207 kilomeetrit. Kuigi päris mägedesse esimesel etapil veel ei minda, peaks tänane etapp käima paljudele sprinteritele üle jõu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: