Tervisega kimpus Rene Mandri stardib mainekal Giro d’Italial

Mullu Eesti parimaks jalgratturiks valitud Rene Mandri alustab laupäeval terviseprobleemidest hoolimata mainekat Giro d’Italia velotuuri.

Viimati möödunud teisipäeval arstlikul ülevaatusel käinud Mandril tuvastasid tohtrid kergekujulise astma. Eestlase elu teeb keeruliseks see, et astmaravimeid ta võtta ei tohi. UCI on väga täpselt määratlenud, millise hingamisraskuse tuvastamisel tohib sportlane ravimeid võtta. Mandril aga haigus kehtestatud normi ei ületa, kirjutas Postimees.

«Nii raskekujulist astmat mul ei tuvastatud. Selles mõttes on totter olukord,» märkis Mandri, kellel tekkisid esimest korda hingamisraskused aprilli alguses.

«Pärast Girot vaatavad veel mõned arstid minu seisundi üle ning siis saan teada, kuidas edasi minna,» selgitas Mandri.

Haige kael

Sportlast ennast probleemid liigselt ei sega – pärast haiguse tuvastamist andis astma viimati tunda Šveitsis peetud mägisel Romandie velotuuril, kui ühel päeval oli harjumatult külm ilm.

«Olen tähele pannud, et külmas ja niiskes kliimas on ebamugavam,» märkis Mandri. «Õnneks praegu lubab siin päikesepaistelisi kuivasid ilmasid, mis peaks mulle paremini sobima. Samas liigub tuur Apenniini poolsaarel järjest ülespoole ning sealset olukorda ei saa prognoosida.»
Siiani Mandri jaoks küllaltki õnnetu hooaja alguses on ta üle elanud ka mitmeid kukkumisi, millega kaasnesid vigastused. Rängimal neist vigastas ta kaela.

«Kondiväänaja käib mind aeg-ajalt paika ragistamas. Lihased natukene on veel valusad, kuid üldiselt olen küllaltki hästi paranenud,» rääkis Mandri.

Ratturi sõnul tal teisi probleeme ei ole ning kõik paistab siiski ülesmäge minevat. Ka viimane Romandie velotuur möödus suuremate probleemideta ning see süstis hulganisti enesekindlust.
Mandri kirjelduste põhjal on Itaalias ootamas väga rasked rajad ning juba esimesel etapil saadakse ristsed – ootamas on 18 kilomeetri pikkune tõus.

«Sprinteritele mõeldud etappe on maksimaalselt viis. Oleksin rahul, kui saaksin fännide rõõmustamiseks mõne etapi eesotsas lõpetada,» avaldas Mandri.

Kompab vormi

Kuna vorm ei ole kiita, siis ei taha mullusel Vuelta velotuuril 24. koha saanud Mandri  veksleid välja käima hakata. «Põhiline, et Giro mööduks probleemideta,» rääkis Mandri. «Alguses võtan etapp-etapilt ning kontrollin, millises vormis olen. Esimesed päevad toovad selgust, kas suudan edukalt sõita.» Korraliku sõidu puhul saab Mandri ilmselt ka võimaluse taas mainekal Vuelta velotuuril pedaalida.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: