Eesti poisid osalevad juunioride rahutuuril

Eesti juunioride koondis osaleb kolmapäeval Tšehhis alanud rahutuuril.

Avaetapi pikkuseks oli 90 km, mis peeti 30 km ringil, kus sees ka üks «räige» mägi, nagu kommenteeris Markus Paas Viljandi Rattaklubi kodulehel.

Raskeks läks Markusel teise ringi lõpus ning ta jäi peagrupist maha, kus seitsmest koondislasest pidas vastu 2. Ülejäänud lõpetasid sõidu väikestes gruppides. Peagruppi, mis kaotas etapi võitnud poolakale Michal Kwiatkowskile 1.34 jäid Reijo Puhm (sai etapil 44. koha) ja Janari-Joel Jõessar (sai 48. koha). Risto Raid ja Artur Schotter kaotasid võitjale 10.02 ning said vastavalt 82. ja 83. koha.

Paas kaotas etapil 16.44 ning sai 87. koha, Andrei Strikov lõpetas etapi 90ndana, kaotades üle 21 minuti.

Neljapäeval sõidetud teisel etapil sai eestlaste omavahelises võidluses taas parima koha Reijo Puhm, kes lõpetas etapi suures grupis, mis kaotas taas võitnud Kwiatkowskile kuue sekundiga. Puhm sai kirja 21. koha. Peagrupis lõpetasid veel Markus Paas (sai 53. koha), Janari-Joel Jõessar (sai 58. koha), Artus Schotter (sai 64. koha) ja Andrei Strikov (lõpetas etapi 68. kohaga).

Risto Raid lõpetas etapi 71. positsioonil, kaotades võitjale 0.45.

Reedel on kavas kaks etappi. Hommikune eraldistardist sõit on juba lõppenud, eestlased paremate sekka ei mahtunud. Ka selle etapi võitis Kwiatkowski. Jõessar sõitis parima eestlasena välja 58. aja, kaotades poolakale 1.54. Puhm sai 64. koha, Raid 74. koha, Schotter 81. koha, Strikov 88nda ja Paas 89nda koha.

Kolme etapi järel on Jõessar parima eestlasena 44. positsioonil. Kõik senised etapid võitnud poolakale on kogunenud kaotust 3.57. Meeskondlikult on Eesti koondis eelviimane.

Täna on tuuril kavas ka 93 kilomeetri pikkune grupisõit. Juunioride rahutuur lõpeb pühapäeval.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: