Kukkumine lõpetas Taaramäe lootused esikümnesse jõuda

Kaks etappi enne kõrgetasemelist Šveitsi velotuuri Tour de Romandie lõppu üldjärjestuses kuuendat kohta hoidnud Rein Taaramäele sai saatuslikuks laupäevane 113 kilomeetri pikkune mägine etapp, kus ta kukkumise tõttu esimestele üle nelja minuti kaotas.

Üldkokkuvõttes pidi ta seetõttu 38. kohaga leppima, kaotades võitjale 11.30ga, kirjutas Postimees.

«Minu ees otsustas üks mees kukkuda ja see võttis ka minult rattad alt ära. Maandusin väga valusalt ühe põlve peale. 30 sekundit ägasin maas ja alles siis suutsin vaikselt lõpuni pedaalida,» meenutas Taaramäe, kes 15 kilomeetrit enne etapi lõppu kümneliikmelise pundiga peagrupilt kindlalt eest ära oli. «See võttis motivatsiooni ikka täiesti ära – olla kümne mehega teistelt eest ära ja niimoodi oma võimalus kaotada. Pärast seda oli täielik depressioon. Ei suutnudki enam jätkamiseks motivatsiooni leida.»

Teine stardis olnud eestlane Rene Mandri (Ag2r) sai tuuri kokkuvõttes 57. koha, kaotades võitnud sakslasele Andreas Klödenile 20.51ga.

21-aastase Taaramäe kõrgeim koht tuuril pärines 18-kilomeetriselt eraldistardist sõidust, kus ta kümnenda koha sai. «Nii kõrge koht tuli endalegi üllatusena. Tollel ööl sain vaid kolm tundi magada, aga enesetunne oli sellegipoolest hea,» selgitas Taaramäe, kes alguses lootis kokkuvõttes kümne sekka mahtuda. «Kukkumiseta olnuks see täiesti reaalne. Olen selles üsna kindel.»

Tuuri üldvõidu võttis eraldistardist sõiduga liidriks tõusnud Klöden (Astana), kes edestas teise koha saanud Roman Kreuzigeri (Liquigas) 35 sekundiga.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: