Tour de Romandie 5. etapi võitis De Bonis

Šveitsis toimuva ProTouri kalendrisse kuuluva velotuuri Tour de Romandie 5. etapi võitis Francisco De Bonis, tuuri liidrina püsib Andreas Klöden.

De Bonise järel sai teise koha John Gadret ning kolmanda Manuel Beltran. Liidrisärgis sõitnud Andreas Klöden ületas finishijoone kuuendana, kaotades võitjale vähem kui 10 sekundiga. Eestlastele Rein Taaramäele ja Rene Mandrile oli tänane mägine etapp veidi liiga raske, Taaramäe sai 34. koha, kaotades võitjale 4.28. Mandri ületas lõpujoone grupis, mis kaotas võitjale üle 16 minuti ning sai 68. koha.

Enne homset viimast etappi hoiab liidrikohta Klöden, teiseks tõusis Roman Kreuziger ning kolmandaks Marco Pinotti. Tänast etappi 6. kohalt alustanud Taaramäe langes 29. kohale, kaotades 5.05. Suurfavoriit Thomas Dekker leidis tänased mäed liiga keerulised olevat ja katkestas esialgsetel andmetel. Rene Mandri on enne viimast etappi 61. positsioonil.

Homne viimane etapp on tänase etapiga võrreldes mõnevõrra lihtsam ning oma võimaluse võivad saada sprinterid.

Online-ülekanne:

Šveitsis jätkuval kõrgetasemelisel velotuuril Tour de Romandie läbivad ratturid täna 113 kilomeetrit mägedes. Esialgselt oli plaanis sõita 127 kilomeetrit, kuid 14-kilomeetrine lõik otsustati välja jätta. Eestlastest on stardis Rein Taaramäe (Cofidis), kes hoiab üldarvestuses kõrget kuuendat kohta, ning Rene Mandri (Ag2r), kes on 69. kohal enne tähast etappi.

14.49 (106 km finishini) Kui tavaliselt näidatakse rattavõistlustel vaid paari viimast tundi, siis täna teeb Cycling.tv ülekannet juba stardist alates. Päeva esimesel tõusul püüavad mitmed ratturid peagrupist põgeneda. Seni pole õnnestunud, sest kollases liidrisärgis sõitva Andreas Klödeni meeskond Astana on kõik katsed kahjutuks teinud.

15.10 (94 km) Astana pole siiamaani kedagi grupist minema lasknud. Taaramäe klubikaaslane David Moncoutie, kes oli enne tuuri algust meeskonna esinumber, kuid kaotas esimesel mägisel etapil eestlasele poolteist minutit, üritab korduvalt grupist pääseda.

15.17 (90 km) 12 mehel on õnnestunud nüüd peagrupiga enam kui minutine vahe sisse teha. Selles grupis on ka mitu kõrgel kohal olevat ratturit, seega on oodata, et Astana ei lase neid väga kaugele.

15.23 (88 km) Astana hoiab tempo grupis kõrge ning paljud sprinterid on maha jäämas. Jooksikud on 1.16 peagrupist ees.

15.30 (86 km) järjekordsel tõusul jäi liidritegrupist maha Mangel (Ag2r), seega on sõitu juhtimas 11 ratturit.

15.32 (86 km) 11-mehelise grupi moodustavad: Lopez Garcia (Gce), Zubeldia (Eus), Schwab (Qst), Albasini (Liq), Zampieri (Cof), Fofonov (C.a), Gustov (Csc), De Bonis (Gst), Gadret (Alm), Halgand (C.a), Clement (Bou).

15.37 (81 km) Gadret’ siiski pole jooksikutegrupis. Vahe peagrupiga 1.36. Tema asemel on jooksukite seas Coppel (Française des Jeux)

15.51 (67 km) Zampieri üritas vahepeal ülejäänud jooksikud maha jätta, kuid sai uuesti püütud. Peagrupp on neist 1.49 kaugusel.

15.56 (64 km) Albasini hoiab virtuaalset liidrisärki, sest vahe peagrupiga 1.59.

16.08 (60 km) Astana endiselt töötamas peagrupi ees, vahe jooksikutega 1.33.

16.14 (58 km) Teisel kohal oleva Thomas Dekkeri meeskond Rabobank on ilmselt märganud, et vahe jooksikutega ei taha väheneda ning on ise grupis tööd tegema hakanud. Vahe 1.37.

16.20 (56 km) Rabobanki töö kannab vilja, vahe jooksikutega on vähenenud 1.09-le. Peagrupp hakkab taas väiksemaks muutuma. Paistab, et grupi keskel on näha vaid üht Cofidise ratturit, ilmselt on see Taaramäe, kelle abilised on väsinud.

16.31 (53 km) De Bonis (Gst) tahab endale mägironija-särki. Järjekordse tõusu lõpus põgenes ta jooksikutegrupist, et esimesena ühe vahefinishi jõuda.

16.39 (45 km) Liidritegrupp on vähenenud 8-liikmeliseks. Vahepeal kukkunud Zampieri on koos tõusu lõpus maha jäänud Lopez Garciaga samas väga lähedal veel. Fofonov on jäänud jooksikute ja peagrupi vahele üksinda.

16.43 (41 km) 11 meest on taas üheskoos. Peagrupp, mida juhib taas Astana meeskond, on 1.42 maas.

16.48 (37 km) Paistab, et peagrupp hoiab jõudu järgmiseks 1. kategooria tõusuks. Vahe jooksikutega on juba üle 2 minuti.

16.58 (30 km) Ratturid on nüüd vaid 30 kilomeetri kaugusel finishist. 11 meest on endiselt peagrupi ees. 2 minutit vahe. Mandri tõi just ühe meeskonnakaaslase peagrupi etteotsa, seega peaks mõlemad eestlased veel peagrupis viibima.

17.04 (27 km) Vahepeal langenud tempo on lasknud kahel Cofidise mehel gruppi tagasi tulla. Reinul on nüüd abilised olemas.

17.07 (25 km) Juhtgrupp hakkab järjekordsel tõusul lagunema. Fofonov ja Lopez Garcia on väsinud ja peagi püüab peagrupp nad kinni.

17.13 (24 km) Dekker on väsinud! Ta on jäänud grupi tahaotsa ja näitas kaameramehele, et tal pole enam jalga peagrupi temos sõita.

17.16 (23 km) Kaks meest on ette jäänud: Halgand ja De Bonis. Ülejäänud jooksukud püütakse ükshaaval peagrupi poolt kinni.

17.19 (22 km) Kollase liidrisärgi grupp on jäänud umbes 20-liikmeliseks ning mitmed ratturid püüavad rünnata. Klödeni abilised on väsinud ja liider peab ise hakkama tööd tegema.

17.21 (21 km) Gustov ühines taas kahe liidriga väiksel laskumisel. Favoriitide grupp on ühe minuti kaugusel.

17.26 (20 km) Ka Zubeldia on taas liidritegruppi jõudnud. Favoriitidegrupist on põgenenud Taaramäe meeskonnakaaslane David Moncoutie, Manuel Beltran ja Devenyns.

17.31 (18 km) De Bonis (Gst) pole ülejäänud liidritegrupi tempoga rahul ning otsustas üksi eest ära minna. Moncoutie grupp läheneb kiirelt ning ka Klödeni grupp pole väga kaugel enam.

17.33 (17 km) Moncoutie grupp on püüdnud kinni Halgandi, Gustovi ja Zubeldia. Nad on 17 sekundit De Bonisest maas. Klödeni grupp on liidrist 42 sekundi kaugusel.

17.38 (15 km) Ka Sandy Casar on peagrupist põgenenud ning ronib koos Moncoutie, Beltrani ja Zubeldiaga De Bonisile lähemale. Paistab, et Taaramäe on Klödeni grupist maha jäänud.

17.44 (11 km) De Bonis endiselt sõitu juhtimas. Beltran on järgmised mehed seljataha jätnud. Klödeni grupp on nüüd Moncoutie ja Zubeldia sabas. Ag2r’i liider John Gadret ründab.

17.46 (11 km) De Bonist jähivad nüüd Gadret ja Garate (Quick Step) kahekesi koos.

17.49 (10 km) Klödeni grupis on umbes 15 meest. Eestlasi kahjuks nende hulgas enam pole.

17.55 (7 km) Klöden ja co on peaaegu kõik jooksikud kätte sanaud. Vaid De Bonis on ette jäänud, vahe 16 sekundit.

17.59 (4 km) Beltran jõudis De Boniseni, Bossoni samuti ründas Klödeni grupist.

18.01 (3 km) Ka Klödeni grupp on kohe Beltrani ja De Bonise kannul.

18.04 (1 km) De Bonis ja Beltran on endiselt kahekesi ees. Ülejäänud on mõnesaja meetri kaugusel.

18.06 500 meetrit enne finishit Gadret ründab!

De Bonisel oli aga veel veidi energiat jalgades, läks Gadret’ga kaasa ja ületas lõpuks lõpujoone esimesena. Gadret teine ja Beltran ilmselt kolmas. Klöden sai 6. koha. Eestlased kaotasid täna kahjuks kõvasti aega. Ka teises grupis ei paista neid olevat.

Üldarvestuses liider Klöden Roman Kreuzigeri ja Marco Pinotti ees. Taaramäe kukkus esikümnest välja ning ilmselt pole ta ka teises kümnes.

Tänud online-ülekande jälgimise eest. Panen eestlaste tulemused üles niipea, kui need saabuvad.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: