Tour de Romandie 2. etapi võitis Iglinski, Taaramäe sai 37. koha!

Eile Šveitsis alanud kõrgetasemelise velotuuri Tour de Romandie teise etapi võitis Maxim Iglinski (Astana), tuuri üldliidriks tõusis teise koha saanud kodumaa teeldel võistlev Michael Albasini.

Eestlastest osalevad sellel tuuril Rein Taaramäe (Cofidis) ja Rene Mandri (Ag2r), Taaramäe sai väga hea 37. koha, kaotust võitjale vaid kaks sekundit. Mandri kaotas etapil 1.18 ja sai 49. koha.

Tänasel 185 kilomeetri pikkusel mägisel etapil järgnes Iglinskile ja Albasinile teinegi Šveitsi rattur Markus Zberg. Möödunud aastal selle tuuri võitnud ning selgi aastal head vormi näidanud Thomas Dekker sai täna neljanda koha.

Üldkokkuvõttes sai kollase liidrisärgi enda selga Albasini, teisele kohale kerkis Iglinski. Taaramäe on kokkuvõttes 19. kohal, kaotades liidrile 13 sekundiga. Selle tulemusega on ta oma meeskonna parim ning võib loota, et järgnevatel etappidel teeb Cofidis tööd tema jaoks. Mandri on kahe etapi järel 67. positsioonil, kaotades Albasinile 1.33.

Homme on jalgratturitel kavas 172,1 kilomeetri pikkune etapp Mouties-Fribourg. Velotuur lõpeb 4. mail.

Vaata ametlikke tulemusi siit!

online-ülekanne:

Täna sõidetakse Šveitsis kõrgetasemelise velotuuri Tour de Romandie 185 kilomeetri pikkune teine etapp. Etapi jooksul peavad ratturid, kelle seas ka Rein Taaramäe (Cofidis) ja Rene Mandri (Ag2r) läbima ka kaks teise ja ühe esimese kategooria tõusu.

Kell 17.00 (68 km finishini) kohe sõidu alguses lahkusid grupist Matti Breschel (CSC), Morris Possoni (High Road) ja Patxi Vila (Lampre). Praegu on vahe peagrupiga 5.53.

17.06 (61 km) Peagrupis teeb tööd Rabobanki meeskond, kes loodab, et nende liider Thomas Dekker kordab eelmise aasta tuurivõitu. Eilsel 2-kilomeetrisel proloogil sai Dekker 8. koha, kaotades täna liidrisärgis sõitvale Mark Cavendishile kahe sekundiga. Sprinterina tuntud Cavendish loovutab pärast tänast võrdlemisi mägist etappi särgi kellelegi teisele.

17.17 (56 km) Ilm pole sõitjatele kuigi meeldiv – vihma sajab ja sooja väga vähe, suurem osa ratturitest on jopedega. Vahe jooksikutega on 4.33.

17.30 (48 km) Rabobankile on tulnud appi ka Gerolsteineri meeskond. Vahe aga väheneb väga aeglaselt. Praegu 4.27. Samas on raske 1. kategooria tõus veel ees, kus see vahe peaks vähenema väga kiirelt.

17.44 (37 km) tempo on peagrupis märkimisväärselt tõusnud. Vahe jooksikutega 3.32.

17.50 (30 km) Ag2r on peagrupi ees tööd tegemas nüüd. Ilmselt mõeldes meeskonna tuntuima mägironija Gadret’ peale. Vahe jooksikutega 3.10.

18.00 (24 km) liidrid on jõudnud nüüd raske 1. kategooria tõusuni. 2.37 vahe peagrupiga. Peagrupp on taas rahulikult võtmas. Väga vähesed ratturid on grupist maha jäänud ning ka Cavendish on veel grupis.

18.02 (22 km) nüüd on paljudele tõus liiga raskeks osutumas, ükshaaval jääb rattureid grupist maha. Ka kollane liidrisärk näeb suurt gruppi eemaldumas. Ka teine tunud sprinter Robbie McEwan jäi grupist maha. Jooksikud on 1.52 grupist ees. Rabobank on kõvasti tempot tõstnud!

18.08 (22 km) 10 ratturit hakkab grupilt eest libisema. Menchov (Rabobank) on tempo lappe kruvinud. Eestlasi nende 10 seas pole.

18.12 (21 km) 10 seas on ka Menchov, Dekker, Oliver Zaugg, Vladimir Gusev, Mikel Astarloza, Roman Kreuzinger, Klöden. Järgmine grupp pole aga väga kaugel ning võib pärast tõusu vahe tagasi teha.

18.17 (19 km) Varasematest jooksikutest on ette jäänud vaid Possoni ja Vila. 10-liikmeline jälitajategrupp on 48 sekundi kaugusel.

18.23 (15 km) Jälitajategrupp võttis hoo maha tõusu lõpus ning see andis Astarlozale võimaluse rünnata. Kaks esimest on temast vaid 18 sekundi kaugusel.

18.26 (13 km) mitu gruppi on nüüd ühinenud. Hommikused jooksikud on kinni püütud ning sõitu on juhtima asunud Aleksandr Botcharov (Credit Agricole).

18.28 (12 km) Botcharovi järel on umbes 25-liikmeline grupp. Esialgsetel andmetel eestlasi nende seas pole.

18.34 (8 km) Botcharov on vaid mõnisada meetrit jälitajatest ees. Jälitajad ei taha koostööd teha ning ükshaaval püüavad põgeneda. Ning järgmised grupid hakkavad lisanduma sellesse gruppi.

18.38 (4 km) Botcharoviga ühinesid Astarloza ja soomlane Jussi Veikkanen, nende seljataga on grupp suurenenud. Veel pole teada, kas ka meie poistel õnnestus tagasi tulla.

18.40 (3 km) kolmik on jälitajatest 7 sekundit ees. Jälitajategrupi ees teeb tööd Astana.

18.42 (2 km) kolmik püütud!

18.43 (1 km) viimane kilomeeter ülesmäge. Astana ratturid juhivad gruppi.

Maxim Iglinski võitis etapi! Michael Albasinile teine koht, kolmas koht Markus Zbergile. Sprinti esimesena alustanud Dekker sai neljanda koha. Liidrite grupis oli ka üks Cofidise särgis võistleja nings ee osutus Taaramäeks! Seega kaotas Rein võitjale vaid 2 sekundiga.