Ratturid kogunevad saabuval nädalalõpul Viljandisse

Viljandisse koguneb sel nädalavahetusel enam kui paar tuhat ratturit, et võistelda nii kriteeriumi- kui maratonisõidus ning pidada maha ka Eesti esimene pastapidu.

Suure ratturiteväe eesotsas teevad Viljandis kaasa ka mitmed profilepinguga sportlased. Mõlemal päeval on stardiprotokolli kantud näiteks Eesti grupisõidumeister Erki Pütsep ja sel kevadel Euroopas väga häid tulemusi saavutanud Janek Tombak, teatas Viljandi Rattaklubi.

Ratturite nädalalõpp Viljandis algab laupäeva pärastlõunal Eesti kriteeriumisõidu meistrivõistluste kolmanda etapiga. Nagu mitmel varasemalgi aastal meelitab kriteeriumisõit rohkelt publikut raskele Kõrgemäe tõusule. Eliitklassi ratturitel tuleb seda 18-protsendilist tõusu võtta võistluse jooksul koguni 12 korda.

Kell 15 laste ja noortesõitudega algav võistlusprogramm jõuab kulminatsioonini kell 17.25, kui rajale pääsevad koos nii eliitklassi kui alla 23-aastased jalgratturid.

Kui laupäeva näeb linnatänavatel kihutamas Eesti paremikku ja noori rattureid, kes sinna alles pürgimas, siis pühapäeval toob maakonna metsadesse ja põldudele veidi alla paari tuhande ratturi, kes stardivad kogu suve läbiva rattamaratonide sarja avavõistlusel.

Mulgi Rattamaratoni pikale ehk 55 kilomeetri pikkusele põhisõidule on end praegu registreerinud 1200 sõitjat ning lühemale, 27 kilomeetrisele matkasõidule on startimas 300 ratturit. Mõlemale distantsile on www.sportinfo.ee vahendusel võimalik end registreerida veel kolmapäeva hilisõhtuni.

Et lisaks kell 12 startivale põhisõidule ja kell 13.20 algavale matkadistantsile, algavad kell 12.10 Viljandi staadionil ka väga populaarseks saanud lastesõidud, on pühapäeval erinevatel Mulgi Rattamaratoni sõitudel osalemas vähemalt 2000 rattasõitjat.

Tänavune ratturite nädalalõpp Viljandis ei hõlma endas vaid võistluseid, sest laupäevaõhtul kell 18 antakse järve ääres, Mulgi Rattamaratoni stardi- ja finišipaigas avapauk Eesti esimesele pastapeole. Viljandi Rattaklubi korraldataval tasuta peol astuvad rahva ette ansamblid, jagatakse rattamaratoni stardimaterjale ning kõigile järgmisel päeval starti asujatele pakutakse tasuta makaronirooga.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: