Koht esikümnes võib avada Taaramäele ukse tipptuuridele

Hooaja esimese vormitipu täna algavaks kõrgetasemeliseks Šveitsi velotuuriks ajastanud rattaproff Rein Taaramäe tunneb tähtsa võistluse eel väsimust, kirjutab Postimees.

Cofidise meeskonda esindav Taaramäe oli sarnases olukorras ka viimasel suuremal tuuril Portugalis. «Ei tea, millest väsimus tuleb,» mõtiskles Taaramäe. «Eelmisel võistlusel muutus enesetunne iga päevaga paremaks. Loodan, et ka seekord läheb nii.»

Taaramäele teeb rõõmu, et esimesel päeval sõidetakse vaid lühike proloog. «Kaks kilomeetrit ei koorma õiget ratturit,» suurustas ta. «Seega on aega taastuda.»

Taaramäe on Tour de Romandie’ nime kandvat mitmepäevasõitu ammu oodanud, sest seal saab jõudu katsuda maailma parimate mägedespetsialistidega, mis peaks ära näitama ka tema taseme.

Hoolimata tugevast konkurentsist on Taaramäe ambitsioonikas. «Kõik on võimalik, kui taastun piisavalt hästi,» arvas 21-aastane Taaramäe. «Usun, et esikümnesse jõudmine on reaalne.»

Taaramäe sõnul tähendab edukas esinemine tõusu  klubisiseses hierarhias, millega kaasneks osalemine rattamaailma absoluutsetel tippvõistlustel.

«Hea sõidu korral ei välistaks Vueltat või Tour de France’i,» unistas Taaramäe. «Esikümnesse jõudmise korral võivad kõik pakkumised olla võimalikud.»

Cofidis on velotuuriks üles andnud ka prantslase David Moncoutié’, kelle saavutuste hulka kuulub kaks etapivõitu Tour de France’il. Moncoutié’ eduka esinemise korral võib Taaramäe saada ülesandeks meeskonnakaaslase heaks tööd rügada.

Taaramäe sõnul paneb jõuvahekorrad paika esimene pikk grupisõit võistluse teisel päeval, kui on kavas 180-kilomeetrine grupisõit. «Kui seal tulevad ratturite vahele korralikud ajavahed, siis hakatakse arvestama, kellesse panustada,» tutvustas Taaramäe meeskondade loogikat.

Eestlane rääkis, et vihmaste olude korral saab ta tõenäoliselt enda eest sõita, kuna prantslane pelgab libedat. «Moncoutié kukkus eelmisel hooajal vihmaga nii rängalt, et oli oma karjääri sellepärast lõpetamas,» kirjeldas Taaramäe tagamaid.

Alpides sõidetav velotuur on üks raskemaid jalgratturite jõuproove ning Taaramäe sõnul eristab seda Tour de France’ist vaid tuuri pikkus – kolme nädala asemel sõidetakse üks.

«Lisaks raskele eraldistardist etapile on ka teised mägederohked,» kommenteeris Taaramäe. «Ühel 125-kilomeetrisel etapil siledat maad ei olegi.»

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: