Baltikumi suurim maanteerattasündmus uues kuues

Baltikumi suurim maanteerattasündmus Estonian Cycling Weekend sai juurde uue võistluse ja katab kolm päeva.

23.-25. mail toimuv Estonian Cycling Weekend sisaldab endast nüüd 182 km Tallinn – Tartu GP-d, 187 km SEB Tartu GP-d ja 133 km SEB 27. Tartu Rattarallit. Kui esimesed kaks võistlust on mõeldud vaid tippsportlastele, siis viimane toob ühes lasteüritustega rattasadulasse ligi 4500 spordisõpra.

Suurima uuendusena on programmis reedene Tallinn – Tartu GP. See viib rattatipud läbi Eesti ja loob huvilistele võimaluse jälgida võistlust paljudes asulates ja linnades. Antud sõit asendab varasemat Tallinn GP-d.

Jaan Kirsipuu sõnul on hea tõdeda, et Estonian Cycling Weekend on saanud traditsionaalseks sündmuseks. «Usun, et antud võistlused tulevad Eesti rattaspordi arengule ainult kasuks ning toovad ala rohkem kohaliku publiku ette. Tippsõitjaid näeb seega ka väljaspool televiisorit,» sõnab Kirsipuu.

Reedel ja laupäeval toimuvad tippvõistlused toovad kokku 20 tugevat rattatiimi enam kui 10 riigist. Kõige kõrgema tasemega on PRO Continental klassi kuuluv Mitsubishi – Jartazi meeskond, mille ridades võistleb ka Janek Tombak.

Mõlemad GP-d on UCI klassifikatsiooni järgselt UCI Europe Tour´i kuuluva klassi 1.1 ühepäevasõidud. Nii kõrge klassifikatsiooniga võistlusi ei leidu lisaks Baltimaadele ka näiteks Venemaal, Skandinaavias ja Soomes.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: