Baltikumi suurim maanteerattasündmus uues kuues

Baltikumi suurim maanteerattasündmus Estonian Cycling Weekend sai juurde uue võistluse ja katab kolm päeva.

23.-25. mail toimuv Estonian Cycling Weekend sisaldab endast nüüd 182 km Tallinn – Tartu GP-d, 187 km SEB Tartu GP-d ja 133 km SEB 27. Tartu Rattarallit. Kui esimesed kaks võistlust on mõeldud vaid tippsportlastele, siis viimane toob ühes lasteüritustega rattasadulasse ligi 4500 spordisõpra.

Suurima uuendusena on programmis reedene Tallinn – Tartu GP. See viib rattatipud läbi Eesti ja loob huvilistele võimaluse jälgida võistlust paljudes asulates ja linnades. Antud sõit asendab varasemat Tallinn GP-d.

Jaan Kirsipuu sõnul on hea tõdeda, et Estonian Cycling Weekend on saanud traditsionaalseks sündmuseks. «Usun, et antud võistlused tulevad Eesti rattaspordi arengule ainult kasuks ning toovad ala rohkem kohaliku publiku ette. Tippsõitjaid näeb seega ka väljaspool televiisorit,» sõnab Kirsipuu.

Reedel ja laupäeval toimuvad tippvõistlused toovad kokku 20 tugevat rattatiimi enam kui 10 riigist. Kõige kõrgema tasemega on PRO Continental klassi kuuluv Mitsubishi – Jartazi meeskond, mille ridades võistleb ka Janek Tombak.

Mõlemad GP-d on UCI klassifikatsiooni järgselt UCI Europe Tour´i kuuluva klassi 1.1 ühepäevasõidud. Nii kõrge klassifikatsiooniga võistlusi ei leidu lisaks Baltimaadele ka näiteks Venemaal, Skandinaavias ja Soomes.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: