Mandri katkestas Liege-Bastogne-Liege’i ühepäevasõidu, võitis Valverde

Möödunud aastal Eesti parimaks ratturiks valitud Rene Mandrit saadab sel aastal ebaõnn. Hooaja alguses korduvalt kukkunud eestlane kukkus ka tänasel kõrgetasemelisel Liege-Bastogne-Liege’i ühepäevasõidul ja oli sunnitud katkestama, vahendas võistluse ametlik kodulehekülg.

Sõidu 106. kilomeetril toimus peagrupis suurem kukkumine, lisaks Mandrile jättis sõidu pooleli ka Egoi Martinez De Esteban. Tuntumatest nimedes osales kukkumises ka belglane Philippe Gilbert, kuid ta jätkas võistlust.

Prantsuse meedia teatel ei ole Mandri vigastused tõsised.

Kell 16.20 (66 km finishini) Neli hommikust jooksikut (Markus Fothen (Gerolsteiner), Pierre Rolland (Crédit Agricole), Pavel Brutt (Tinkoff) ja David Kopp (Collstrop) juhivad just peagrupist plehku pannud Philippe Gilberti ja soomlase Kjell Carlström (Liquigas) ees umbes kahe minutiga, peagrupp koos suurfavoriitidega on liidritest 2.39 maas.

16.31 (60 km) Kopp väsis ja on liidrite seast kadunud. Gilbert jääb kolmest liidrist maha 1.30, Cartström 1.59, peagrupp 3 minutit.

16.52 (47 km) Gilbert pole suutnud veel kolme liidrit kätte saada, vahe ühe minuti ringis. Peagrupp on ka ärganud, venelane Kolobnev (CSC) püüab Gilbertile järele jõuda. Peagrupp kaotab liidritele nüüd kahe minutiga.

17.06 (35 km) Kolobnev püüti Côte de la Redoute raskel tõusul peagrupi poolt kinni, ilmselt ootab sama saatus peagi ka ülejäänud jooksikuid.

17.11 (33 km) Gilbert püüti samuti peagrupi poolt kinni. Grupist üritavad tõusul pääseda Paolo Bettini, Andy Schleck ja Matthew Lloyd.

17.16 (31 km) Varasematest jooksikutest on ette jäänud veel vaid Pierre Rolland, umbes 20 sekundi kaugusel temast liiguvad Andy Schleck, Stefan Schumacher (Gerolsteiner) ja tema meeskonnakaaslane Markus Fothen.

17.20 (28 km) Hommikused jooksikud on oma reklaamitöö teinud ning peagrupi poolt püütud. Sõitu juhivad Andy Schleck ja Stefan Schumacher. Suure grupi eesotsas näitavad aktiivsust Vladimir Efimkin (AG2R), Franco Pellizotti (Liquigas) ja Paolo Bettini (Quick-Step)

17.33 (18 km) Suurfavoriidid ei taha enam suures grupis passida ning asusid rünnakule. Sõitu juhivad: Andy Scheck, Fränk Schleck (CSC), Davide Rebellin (Gerolsteiner), Alejandro Valverde ja Joaquim Rodriguez (Caisse d’Epargne).

17.41 (11 km) Neli liidrit (Rodriguezi jaoks oli tempo liiga kõrge ja ta jäi esimestest maha) libisevad järgmistelt eest ära. Damiano Cunego, Cadel Evans ja Christian Pfannberger jäävad lidiritest maha juba 45 sekundiga.

17.47 (6 km) Noorem Schlecki-vendadest, Andy, ei taha sõitu lõpuspurdi peale jätta ning üritab ülejäänud liidrid maha raputada. Liidrid ründavad tänast viimast tõusu.

17.51 (4 km) tõusul püüti Andy kinni ning nüüd oli Fränk Schlecki kord rünnata.

17.54 (4 km) Andy Schleck on nüüd liidritest maha jäänud, ilmselt võidab tänase klassiku üks kolmest liidrist, sest jälitajategrupp Cadel Evansiga eesotsas on enam kui minuti kaugusel.

17.56 (2 km) Rebellin teeb kõige rohkem tööd liidritest, seis paistab roosilisem Valverdele, kes peaks olema parem sprinter kui Rebellin ja Schleck.

17.59 (0 km) Valverde alustas lõpuspurti esimesena ja võitis Liege-Bastogne-Liege 2008! Rebellinile 2. koht ning Fränk Schleckile 3. koht. Mandri ja Tanel Kangerti koduklubi Ag2R’i nukker hooaja algus jäkub, esikümnekoht jäi ka täna kättesaamatuks. Rinaldo Nocentini laeks jäi 18. koht.

Vaata ametlikke tulemusi siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: