Pärnu tänavasõidu võitis Janek Tombak

Laupäeval peeti 49. korda Pärnu tänavasõit, mis oli ühtlasi Eesti meistrivõistluste II etapp kriteeriumisõidus. Sõidu tegi põnevaks asjaolu, et stardis olid ka Eestis registreeritud profimeeskonna Mitsubishi-Jartazi eestlastest liikmed Janek Tombak ning Kalle Kriit.

Meeste eliitklass ja alla 23 aastased ratturid läbisid kahe kilomeetri pikkust ringi 21 korda. Iga kolme ringi tagant oli vahefinish, kus jagati punkte vastavalt 5, 3, 2 ja 1. Lõpufinishis saadi punkte topelt, teatas EJL.

Oma ülemvõimu tõestas Mitsubishi-Jartazi meeskond, kes sõitis juba esimestel ringidel grupilt eest ning sellega kogusid ka Janek Tombak ja Kalle Kriit enamus vahefinishitest kõrgeimad punktid.

Võistluse võitis ülivõimsalt Janek Tombak, kes kogus 38 punkti. Sel aastal oma profidebüüdi teinud Kalle Kriit oli teine 23 punktiga ning kolmanda koha sai Arctic Sport Clubi esindav Andrus Aug 6 puntkiga.

Aug lisas Triobeti Eesti maanteesõidu reitingusse kolmanda kohaga 16 punkti ning kindlustas reitingus oma juhtpositsioone. Aug on kogunud kolme võistlusega 86 punkti ning juhib klubikaaslase Orase ees 28 punkiga.

Tombak sai tänase võidu eest 40 punkti ning tõusis maanteereitingus kolmandaks.

Alla 23 aastaste arvestuse tuli Pärnu tänavasõidul esimeseks Allar Karu (Kalev Sport). Teistes vanuseklassides olid võitjad järgmised:

N-eliit Sinne Sõmmer (Extreme Sport ZZK)

M18 Karlo Aia (Pärnu Kalev)

N18 Ivika Lainevee (Voormeaa Centrum)

M16 Sten Sarv (Spordikool CFC)

N16 Daisi Rist (Spordikool CFC)

M14 Oskar Nisu (Spordikool CFC)

M12 Norman Vahtra (Tamme)

N12 Margot Oinus (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)

Harrastajad Aivar Ree (Püha Loomaaed)

Homme stardib esinduslik seltskond eesotsas Janek Tombakuga Püha Loomaaia VIII Rattarallile Pärnus. 76km pikkusele võidusõidule antakse start kell 12 päeval Pärnu Niidupargis. Lisaks on võimalik kõikidel osa võtta veel ka 48km ja 20km pikkustest matkasõitudest.