Võistluskeelu all olev Ivan Basso liitus Liquigasi meeskonnaga

Itaalia maanteerattur, 2006. aasta sügisel dopinguskandaali kistud Ivan Basso sõlmis kahe aasta pikkuse lepingu Liquigasi meeskonnaga, vahendas ETV Sport Reutersit.

30-aastane Basso sattus dopinguküttide huviorbiiti kaks aastat tagasi, kui politsei leidis mehe juurest keelatud aineid.

2006. aasta Itaalia velotuuri võitjale Bassole määrati toona kahe aasta pikkune võistluskeeld, mis lõppeb tänavu oktoobris.

Aasta tagasi tunnistas Basso, et ta kavatses dopingut kasutada 2006. aasta Tour de France’il, kuid eitas kategooriliselt väiteid, et on keelatud ainueid juba kasutanud, kirjutab Cyclingnews.

«Basso on Itaalia andekaim jalgrattur,» kinnitas Liquigasi meeskonna president Paolo Dal Lago. «Me aitame tal taas vormi koguda, sest me usume, et suudame aidata tal saavutada oma võimetele vastavaid hiilgavaid tulemusi.»

Basso kuulsad kaasmaalased suhtusid sellesse uudisesse erinevalt. Kui Paolo Bettini ütles, et tal on Basso üle hea meel, siis veteran Gilberto Simoni keeldus oma arvamust avaldamast, öeldes, et sellest tuleks katastroof. Eelmisel hooajal Liquigasi meeskonna värvides sõitnud ning samuti ajutiselt dopingukahtluse all olnud Danilo Di Luca viis aga jutu eetikale.

«Mul on Basso ja Liquigasi üle hea meel, aga seal on kaks asja: eetikakood tuleks kaotada või nad (Liquigas) jäävad ProTourist eemale,» rääkis sel aastal profitiimis LPR Brakes pedaaliv Di Luca.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: