Fleche Wallonne võitis Kim Kirchen

Täna peetud kõrgetasemelise Belgia ühepäevasõidu Fleche Wallonne võitis Kim Kirchen. Ainsa eestlasena stardis olnud Rene Mandri sai 68. koha.

72. korda toimunud võidusõidu alguses hoiti tempo kõrgel ning ühelgi ratturil ei lubatud grupist lahkuda. Esimene tund sõideti keskmise kiirusega 47,7 km/h.

Alles siis, kui 199-kilomeetrisest võidusõidust oli läbitud 97 kilomeetrit, lõhenes grupp raskel Mur de Huy tõusul pooleks. Ette jäänud 19-liikmeline grupp kasvatas vahe peagrupiga vahepeal ligi 3 minutini, kuid 40 kilomeetrit enne finishit juhtisid neli viimast jooksikut peagrupi ees vaid paarikümne sekundiga.

Alanud vihmasadu tegi tee väga libedaks ning peagrupis toimus mitu suurt kukkumist. Sel aastal korduvalt kukkunud Mandri jäi seekord kukkumistest puutumata.

12 kilomeetrit enne lõppu said viimased jooksikud umbes 30-liikmeliseks kahanenud peagrupi poolt püütud. Järgmisena ründasid Gustav Larsson, Aleksandr Jefimkin ja Fabian Wegmann. Kolmik kasvatas vahe järgmistega juba 20 sekundini, kui ühes teravas kurvis 6 km enne finishit Larsson kukkus.

Viimased kaks meest saadi aga lõputõusul (taas Mur de Huy) kätte ning tõusu lõpus olnud finishijoone ületas esimesena Kim Kirchen (High Road) Luksemburgist. Teise koha teenis austraallane Cadel Evans (Silence-Lotto) ning kolmanda itaallane Damiano Cunego (Lampre).

Rene Mandri (Ag2r La Mondiale) kaotas võitjale 3.58 ning sai 68. koha. Eestlane läks täna starti ülesandega aidata tiimi liidrit Rinaldo Nocentinit, kuid itaallane põrus täna täielikult, saades 56. koha.

Grete Treier teenis kõrge 11. koha!

Samal päeval peetud naiste MK-sarja kuuluval Flèche Wallonne’il teenis Grete Treier tubli 11. koha. Sõidu võitis kolmekordne maailmameister hollandlane Marianne Vos.

Vaata meeste sõidu ametlikke tulemusi siit ja naiste sõidu tulemusi siit.