Tombak ja Pütsep tulevad paariks nädalaks kodumaale puhkama

Eesti rattaproffidest sel aastal kõige rohkem võistelnud Janek Tombak ja Erki Pütsep teevad paarinädalase võistluspausi.

Päris puhkuseks pausi pidada ei saa, sest mõlemal mehel on plaanis Eestis mõnel võidusõidul osaleda.

Sel aastal ühe võidu teeninud ning mitmel sõidul head vormi näidanud Tombak läheb võistluspausile mõnevõrra pettunult, sest pühapäeval toimunud Prantsuse karikasarja kuuluval nn kruusarallil Tro-Bro Leonil jäi hea tulemus saamata.

«Kahjuks ei suutnud järjekordselt oma suurepärast minekut realiseerida,» kirus Tombak rattaproffide blogile. «Olin terve päeva teiste jooksikutega ees ja siis purunes kumm. Sain hiljem selle umbes 10-mehelise pundi kätte ja siis läks järjekordelt tagumine kumm katki.»

Nii tuligi leppida suures grupis lõpetamise ning 24. kohaga.

«Lausa kahju on minna kahenädalasele võistluspausile, kui võit oleks olnud väga reaalne. Jalad käisid ringi lausa iseenesest!» kahetses Tombak.

Samal ajal ProTouri sarja kuuluval Amstel Gold Race’il osalenud ning sõidu katkestanud Erki Pütsep kavatseb puhata kuni mai keskel toimuva Tour de Picardieni.

«Võistluspaus kulub marjaks ära, hetkel olen siin vingerdanud,» rääkis Pütsep. «Jalga nagu oleks, aga ratta seljas kisub igalt poolt, selg on kukkumisest koledalt kinni. Vaja rahulikult aeg maha võtta ja probleem lahendada.»

Pütsep hoiab viis päeva üldse rattast eemale ning hakkab siis taas kilomeetreid koguma. Trenni mõttes võtab osa ka mõnest kodusest võistlusest.

«Mulgi rattamaratonist tahaks osa võtta, aga päris ribadeks tõmmata ei taha, rohkem trenni mõttes,» rääkis Pütsep.

Ka Tombak lubas mõnest kodusest jõuproovist puhkuse ajal osa võtta, et vormi hoida. Tour de Picardiele kipub kindlasti temagi, sest eelmisel aastal õnnestus tal selle mitmepäevasõidu viimane etapp võita.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: