Rigo Räim sõidab Iisraeli klubis

Saaremaa esiratturiks pürgiv Rigo Räim sõlmis märtsis kolmekuulise lepingu ühe Iisraeli jalgrattaklubiga, mille värvides noor saarlane üritab tulevikus jõuda ka profilepinguni.

Saaremaa jalgrattaspordi juht Riho Räim ütles, et Rigol avanes võimalus juudamaale sõitma minna pärast seda, kui Eesti Jalgratturite Liitu tuli ühelt Iisraeli klubilt pakkumine, sooviga saada enda lippude alla mõnda meie rattameest, kirjutas ajaleht Meie Maa.

Tartu rattur Reio Puhm oli Prantsusmaalt sinna juba varem läinud ja Rigo Räim otsustas samuti võimalusest kinni haarata. «Sellel klubil on raha ja järgmisel aastal tahavad nad moodustada kolmanda kategooria profitiimi,» rääkis Riho Räim. «Seal on maastikurattasõit tugeval järel, kuid maanteemehi on vähe ja seepärast otsitakse sõitjaid mujalt.»

Õige samm

Saarlasele antakse klubi poolt varustus ja elamine, auhinnarahad jäävad enda kätte ja kuus saab ka väikest stipendiumi. Riho Räim noorema venna tehtud sammu valeks ei pea.

«Ideaalne oleks olnud, kui see pakkumine oleks tulnud juba detsembris, siis oleks ta saanud külmal ajal seal hooajaks ette valmistada,» märkis Räim, kelle sõnul on praegu nii, et trenni tehakse hommikul kell seitse, sest päeval on seal juba 40 kraadi kuuma.

Rigo Räim on osalenud seal juba kahel võistlusel. Esimesel võidusõidul, järgmisel päeval pärast saabumist oli ta 15. Viimasel võistlusel sai ta kuuenda koha ja sel nädalavahetusel tahab sõita juba võidule.

Treener Indrek Rannama ütles, et Iisraeli minekule saab anda hinnangu pärast seda, kui Rigo sealt tagasi tuleb ja on näha, mis seisus ta on. «Rigo on noor mees ning ta peabki proovima erinevaid asju ja erinevates tingimustes sõitma,» lausus Rannama.

Peab arenema

Treeneri sõnul oli Viikingi klubil algul plaan saata Rigo Räim sõitma Prantsusmaale, aga seal kadus osa klubisid ära, olid segadused ja nii ei saadud sellist klubi nagu sooviti. «Samas on tal väljaspool Eestit sõitmise kogemust vaja ja selles osas arvan, et praegune minek on õige samm,» lisas Rannama.

Noor rattamees sai Rannamalt ka soovitused kaasa. «Rigo peab seal võidu sõitma ja proovima erinevaid variante. Tal pole nii palju kohustust võita, kui areneda just taktikaliselt,» rääkis treener, kes on oma õpilasega kontaktis ja on teadlik, mis ta seal teeb.

Rigo Räim tuleb Eestisse tagasi juunis sõidetavaks 51. Saaremaa velotuuriks ja Eesti meistrivõistlusteks.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: