Triobet maanteesõidu reitingut juhib Andrus Aug

Nädalavahetusel tehti Saaremaal algust maanteesõidu Eesti meistrivõistlustega, mis oli ühtlasi esimene etapp ka Triobet maanteesõidu reitingust. Triobet toetab Eesti jalgrattasporti, premeerides 2008 aasta Triobet Eesti maanteesõidu reitingu võitjat hooaja lõpus 50 000 krooniga.

Eesti jalgratturite jaoks on selline boonusprogramm esmakordne, teatas EJL.

Laupäeval peetud kriteeriumisõidu EMV esimesel etapil sai kaksikvõidu Arctic Sport Clubi meeskond – võitis Allan Oras teise koha saanud Andrus Augi ees. Oras teenis võiduga 40 punkti.

Pühapäeval peeti Audi Saaremaa GP, mille võitis Andrus Aug Tamme klubi esindaja Vahur Valvase ees.

Võidu ja lisaks teise kohaga läks Andrus Aug juhtima ka Triobeti maanteesõidu reitingut. Augil on kokku 70 punkti ja ta edestab klubikaaslast Orast 30 puntkiga. Kolmas on eelmisel nädalal lapse sünni tõttu kiirvisiidi Eestisse teinud Caspar Austa, kes pedaalib Läti profiklubis Dynatek Latvia. Austa oli mõlemas sõidus kolmas ning kogus nädalavahetusega 32 punkti.

Triobet maanteesõidu reitingusse kuulub ühtekokku 16 parimat Eestis korraldatavat maanteevõistlust. Suure osakaaluga on juuni lõpus peetavad Eesti meistrivõistlused grupisõidus ja eraldistardiga sõidus, mis annavad vastavalt 200 ja 100 punkti. Võidu eest antakse 80 punkti veel ka Eestis mai lõpus peetavatel rahvusvahelistel UCI võistlustel, Saaremaa velotuuril ning Lauri Ausi memoriaalvõistlustel. Ülejäänud võistlused annavad võitjale 40 punkti.

Reitingusse tuleb lisa sel nädalavahetusel, kui peetakse Pärnu tänavasõit, mis on ühtlasi ka EMV kriteeriumisõidu II etapp. Pühapäeval toimub juba kaheksandat korda Püha Loomaaia Rattaralli, kus lisaks eliitklassi ratturitele on võimalus 76km pikkusele põhidistantsile startida kõikidel soovijatel. Mõlemal sõidul peaks stardis olema ka hetkel Eesti parim jalgrattur Mitsubishi-Jartazi esisõitja Janek Tombak.