Viljandi ratturid korraldavad Mulgi maratoni eel pastapeo

Mulgi rattamaratonile eelneva päeva õhtul korraldab Viljandi rattaklubi järve ääres võistluse stardipaigas pastapeo, et pakkuda juba varem linna jõudnud ratturitele meelelahutust.

«Sellised peod on Euroopas enne suuri rattavõistlusi väga tavalised,» kinnitas klubi president Loit Kivistik. «Üritame ka Eestis rattakultuuri arendada ja korraldame siin esimest korda pastapeo.»

3. mai õhtul kell pool seitse järve ääres algaval peol mängivad ansamblid ning järgmisel päeval võistlema asuvatele ratturitele antakse stardimaterjale. Kõik need ratturid, kes sel peol oma stardinumbri välja võtavad, saavad ka tasuta makaroniroa, teatas Viljandi rattaklubi.

Mai esimene nädalalõpp on Viljandis tavapäraselt ratturite päralt. 3. mail sõidetakse linnatänavatel Eesti kriteeriumimeistrivõistluste etapp ning 4. mail stardib ligi paar tuhat võistlejat Mulgi rattamaratonile.

Kui kriteeriumisõit on mõeldud tippratturitele, siis maratonist võivad osa võtta kõik soovijad. Tänaseks on end võistlusele kirja pannud ligi 400 osalejat, kuid oodata on 2000 ratturi saabumist.

Maratoniraja märkimist alustab korraldusmeeskond juba sel pühapäeval ning 27. aprilliks on kogu võistlusdistants tähistatud.

Mulgi rattamaratoni võistlussõidu start antakse 4. mail kell 12 ja matkadistantsile lähetatakse sõitjad kell 13.20. Lapsed alustavad Viljandi staadionil võistlemist kohe pärast põhisõidu algust, kell 12.10.

Mulgi Rattamaraton on seni olnud Elioni maratonidesarja suurim. Mullu lõpetas põhidistantsi 1083 ja matkasõidu 355 ratturit. Lapsi tuli võistlema 276. Kokku oli eelmisel aastal Viljandis sadulas seega 1714 rattaspordihuvilist.

Need, kes tahavad enne võistlusel osalemist rada katsetada, saavad seda teha nädal enne maratoni, 27. aprillil kell 11. Siis on võimalik minna koos rajameistritega pika trassiga tutvuma stardipaigast, Viljandi järve ääres asuvalt parkimisplatsilt. Selleks kuupäevaks on rada lintidega tähistatud, nii et kõik soovijad peaksid selle üles leidma ka omal käel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: