Mulgi Rattamaraton ootab osalejate rekordit

4. mail startiva Mulgi Rattamaratoni korraldajad ootavad tänavu taas osalejate rekordit. Koos lastesõitudega ollakse valmis 2000 ratturi saabumiseks.

Pühapäeval maratoni trassi läbi sõitnud rajameistrite meeskonna juht Jaanus Johanson kinnitas, et rada on võistluseks valmis ning peatselt asutakse seda ka tähistama. Nädalavahetusel sadanud vihm oli raja pealmise kihi küll poriseks muutnud, kuid peamiselt metsas kulgeva trassi põhi on juba kuivanud ja piisavalt tugev.

Kõrge veetaseme tõttu on praegu rajal tavapärase ühe veetakistuse asemel kaks ning vahetult enne krossiraja lõiku asuv mudane lõik on praegu kohati läbimatu. «Kas Holstre-Nõmme kruusakarjääri lähedal olev uus veetakistus säilib ka maratonipäevaks, sõltub järgmiste nädalate ilmast,» selgitas Johanson. «Praegu väga mudane olev teelõik muutub võistluse ajaks aga kindlasti läbitavaks.»

Viljandi rattasõit on aasta esimene Elioni Eesti rattamaratonide sarja kuuluv maraton ning traditsiooniliselt on see olnud üks suurema võistlejate hulgaga võistlus. Mulgi Rattamaratoni peakorraldaja Loit Kivistiku sõnul kibelevad paljud ratturid mai alguses võistlema, sest nad on selleks ajaks juba tublisti trenni teinud ja tahavad 4. mail Viljandimaa teedel ja metsades oma võimeid teistega proovida.

Sarnaselt põhisõidule on ka Viljandi matkasõit olnud omasuguste seas aastaid Eesti suurim. 28-kilomeetri pikkune matkadistants on suurepärane võimalus neile, kes pole kevadel jõudnud veel nii palju treenida, et julgeksid end 55-kilomeetrisel võistlusel proovile panna.

Neile, kes tahavad enne võistlusel osalemist rada proovida, saavad seda teha nädal enne maratoni, 27. aprillil kell 11 algaval avatud raja sõidul.

Stardipaigast, Viljandi järve ääres asuvalt parkimisplatsilt on sel kellaajal võimalik minna pika trassiga tutvuma koos rajameistritega. Selleks kuupäevaks on rada ka lintidega tähistatud, seega peaksid kõik soovijad ka omal käel raja üles leidma.

Mulgi Rattamaraton on 4. mail. Võistlussõidule antakse start kell 12 ja matkadistantsile kell 13.20. Lapsed alustavad Viljandi staadionil võistlemist kohe pärast põhisõidu algust. Maratonile saab end registreerida Eesti harrastussportlaste portaalis www.sportinfo.ee.

Mullu lõpetas Mulgi Rattamaratoni põhisõidu 1083 ja matkasõidu 355 ratturit. Lapsi võistles 276. Kokku oli eelmise aasta Viljandi suurimal rattavõistlusel sadulas seega 1714 rattaspordihuvilist ja selle tulemusega oli Mulgi Rattamaraton mullu Elioni osavõistluste seas suurim.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: