Taaramäe on Prantsusmaa tuuril enne viimast etappi 9. kohal

Eilse eraldistardist sõiduga Prantsusmaal toimuval velotuuril Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire 8. kohale tõusnud eestlane Rein Taaramäe läheb tuuri viimasele etapile vastu 9. kohalt

Täna läbisid ratturid 186,5 kilomeetrit Angersist Fresnaysse. 56. kilomeetril põgenes grupist võrdlemisi tugev nelik: Markus Zberg (Gerolsteiner), Oscar Pereiro (Caisse d’épargne), Freddy Bichot (Agritubel) ja Maurizio Biondo (Ceramica Flaminia), kes suutsid vahe peagrupiga kasvatada 3.25ni.

Erinevalt tuuri kahest esimesest etapist püüdis täna peagrupp jooksikud kinni ning etapi võitja selgus grupifinishis. Etapi võitis Mihaylo Khalilov, teisena ületas lõpujoone Ariel Maximiliano Richeze ning kolmanda koha sai Lilian Jegou. Ainsa eestlasena tuuril osalev Rein Taaramäe sai täna 30. koha.

Tuuri üldliidrina jätkab prantslane Thomas Voeckler, kes kasvatas vahe teisel kohal oleva ameeriklase Christian Vandeveldega 4 sekundile. Kolmandal kohal on enne viimast etappi itaallane Tiziano Dall’Antonia.

Taaramäe langes üldarvestuses koha võrra 9ndaks, kaotades liidrile 20 sekundiga. Noorte arvestuses langes eestlane samuti koha võrra teiseks.