Janek Tombak keskendub olümpia asemel MM-sõidule

Eesti esirattur Janek Tombak võtab sihiks septembrikuised maailmameistrivõistlused, kuid ei osale Pekingi olümpiamängudel.

Tombak, kes enda teenitud UCI punktidega teenis Eesti maanteeratturitele kaks olümpiakutset, põhjendas sõidust loobumist sellega, et rada on liiga raske, kirjutas Postimees. «Kolmanda olümpiakoha puhul oleksin sõitu kaalunud, kuid praegu võin kinnitada, et ei võistle,» sõnas Tombak.

248 kilomeetri pikkune võistlusrada saab stardi Pekingist, jõuab välja Hiina müüri juurde, kus sõidetakse seitse 23-kilomeetrist ringi, mis hõlmab muu hulgas kokku 10 kilomeetri pikkust tõusu ja 9-kilomeetrist langust.

«Selle aasta olümpial on edukad nii-öelda mägironijad,» prognoosis Tombak. Mitmed tipud eesotsas Belgia sprinteri Tom Booneniga on olümpiast loobunud.

Sihiks maailmameistrivõistlused

Septembris Itaalias toimuvate maailmameistrivõistluste tingimused sobivad eestlasele paremini, sest saapamaa tõusud on maksimaalselt nelja kilomeetri pikkused.

Tombak loodab, et Eesti koondis on Itaalias neljaliikmeline, nii on lihtsam kõrgetele kohtadele jõuda. «Ei taha ära sõnuda, kuid usun edukasse esinemisse,» rääkis ta. «Kui mul on selline minek nagu praegu, ei ole miski võimatu.»

Tunamulluse hooaja rikkus rangluumurd, mille ta sai hooaja esimesel võistlusel. Vigastusele järgnenud operatsioon ebaõnnestus ning seetõttu sai ta osaleda ainult hooaja viimasel kümnel stardil. Eelmisel aastal kolm etapivõitu saanud Tombaku meelest on tugev hooaja algus karjääri loomulik käik.

Prantsusmaa karikasarja kuuluva ühepäevasõidu Cholet–Pays de Loire võitnud ning mitmel teisel velotuuril kõrgetele kohtadele jõudnud Tombak on kõigile ratturitele kardetav konkurent. Viimasel kõikide tippude osavõtul peetud võistlusel Tour de Flandria läks hea koht ebaõnne tõttu kaduma. «200 meetrit enne lõppu tuli rattal kett maha,» rääkis Tombak. «Neljas või viies koht oleks olnud reaalne.»

Hea meeskond

Eestis registreeritud Mitsubishi-Jartazi jalgrattameeskonna eest võistlev Tombak on koduklubiga rahul. Hooaja alguses tihti meeskonnakaaslase Stefan van Dijki heaks tööd teinud eestlane ei näinud selles rollis midagi halba.

«Mul ei ole kahju meeskonna edusse panustada,» rääkis ta. «Kõigil on hea meel, kui oma klubi sõitja võidab.»

Eestlase hea vorm ei ole klubi juhtidele märkamatuks jäänud ning jõuvahekorrad on muutunud. Senise hooaja ainukese etapivõiduga lõppenud võistlusel mängisid kaaslased just Tombaku peale. «Hea tunne, kui mehed sõidavad sinu nimel,» kommenteeris Tombak. «Meeskond töötab rõõmuga minu heaks.»

Eestlane on praeguse seisuga rahul ning leivaisa vahetamisele ei mõtle. Tombaku teada otsib klubi veel üht suursponsorit ning tulevik paistab helge. «Minu sõnaõigus on tulevikus praegusest veelgi suurem,» rääkis ta. «Tahaksin rohkem eestlasi värvata, kuid nimedest on vara rääkida.»

Eelistatud noored

Lisaks MMile on vaja edukat esinemist jätkata ka klubi eest pedaalides. Märkimisväärsematest võistlustest on tulemas ProTouri sarja kuuluv kaheksapäevane ENECO Tour, mis sõidetakse Belgia, Hollandi ja Luksemburgi territooriumil.

Tombakut saab sõitmas näha ka kodumaal – ta tahab võita kolmanda Eesti meistritiitli. «Kui sellel aastal ei õnnestu, siis järgmisel ikka,» naeris Tombak. Lisaks tahab ta kodustest võistlustest osaleda Pärnu rattarallil ning Viljandi tänavasõidul.

Tombakul on hea meel, et Eesti tulevikumehed saavad võistelda ajal, kui dopingukontroll on tõhusaks muutunud. «Noored saavad sõita patustajatevabadel maailmameistrivõistlustel ja olümpiamängudel,» tõdes ta. «See on väga suur eelis.»

Hooaja alguses soovitud kaheksa etapivõitu on endiselt teostatav eesmärk ning kõiki võistlusi alustab ta võidumõtetega.

Tombaku teeb õnnelikuks edukas rattasõit. «Mida veel elult tahta – vorm on hea, sõbrad ja meeskonnakaaslased toetavad, täna kinkisid sponsorid auto ja kodus on ilus naine,» lausus Tombak.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: