Prantsusmaa tuuri teine etapp Dumoulinile

Prantsusmaal jätkuva UCI 2.1 kategooria mitmepäevasõidu Circuit Cycliste Sarthe – Pays de la Loire teise etapi võitis Samuel Dumoulin (Cofidis). Tema meeskonnakaaslase Rein Taaramäe lõpetas peagrupis ja sai 62. koha.

Hommikune vaid 99,8 kilomeetri pikkune etapp Varades-Angers kulges sama stsenaariumi järgi nagu eilne avaetapp, mil peagrupp ei suutnud etapi algul grupist põgenenud jooksikuid enne lõpujoont kinni püüda. Täna otsustasid oma õnne proovida Samuel Dumoulin (Cofidis), Christophe Edaleine (Ag2r – La Mondiale) ja Christophe Diguet (Auber). Kui eile jäi peagrupp 6 sekundit hiljaks, siis täna kaotati vaid mõne meetriga.

Etapi võitis Dumoulin, teise koha sai Diguet ning kolmanda peagrupi kiireim Ariel Maximiliano Richeze. Edaleine lõpetas neljandana.

Raskeid mägedeetappe eelistav uusproff Rein Taaramäe lõpetas sõidu peagrupis. Protokolli märgiti 62. koht.

Kahe etapi järel juhib tuuri eilse etapi võitnud Ravard, Taaramäe on 22-sekundilise kaotusega 70. kohal.

Täna toimub veel teinegi etapp – 9 kilomeetri pikkune eraldistardist sõit. Kuigi Taaramäe on sel aastal näidanud eraldistardist sõitudes väga head minekut, on sportlase enda sõnul see distants tema jaoks liiga lühike ja lihtne.