Belgia ühepäevasõidu Gent-Wevelgem võitis Freire

Täiendatud Pütsepa tulemusega!

Belgias peetud kõrgetasemelise ühepäevasõidu Gent-Wevelgem (UCI Pro Touri kategooria) võitis hispaanlane Oscar Freire (Rabobank). Ainsa eestlasena stardis olnud Erki Pütsep (Bouygues Telecom) sai 112. koha.

209 kilomeetri pikkuse võidusõidu alguses põgenes peagrupist itaallane Ermani Capelli. Grupp ei tundnud esialgu erilist huvi jooksik kinni püüda ja vahe kasvas 9.40ni. Pärast 120 kilomeetri läbimist ärkas ka peagrupp ning vahe jooksikuga hakkas jõudsalt vähenema.

155. kilomeetril näitasid Matti Breschel ja Filippo Pozzato, et nad ei ole huvitatud grupifinishist ning põgenesid peagrupist. Paar kilomeetrit hiljem ühines nendega Philippe Gilbert. Kolmiku väljavaated võidule vähenesid, kui Brechel oli sunnitud katkise kummi tõttu peagruppi naasma.

26 kilomeetrit enne lõppu olid kõik jooksikud püütud ning umbes 50-60 mehest koosnev peagrupp selgitas võitja grupifinishis. Võidu võttis Rabobanki sprinter Oscar Freire, teisena lõpetas Erki Pütsepa meeskonnakaaslane Aurelien Clerc ning kolmandana Wouter Weylandt (Quick Step).

Erki Pütsep kaotas võitjale 4.58 ja sai 112. koha.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: