Baskimaa velotuuri esimese etapi võitis Contador

Rene Mandri tulemus täpsustatud!

UCI ProTouri sarja kuuluva Baskimaa velotuuri esimese etapi võitis möödunud aastal Tour de France’i võitnud Alberto Contador. Ag2r – La Mondiale meeskonnas sõitev Rene Mandri sai kirja 145. koha.

137 kilomeetri pikkuse kolme 2. kategooria ja nelja 3. kategooria tõusuga etapi alguses kihutas grupist välja hispaanlane Egoi Martínez. Veidi hiljem järgnesid talle Mickaël Buffaz ja Iban Mayoz. Kolm meest said peagi kokku ja hakkasid kiiresti vahet peagrupiga suurendama.

87 kilomeetrit enne lõppu oli vahe 3.13, mis sundis Astana meeskonda oma liidri Contadori heaks tööle hakkama. Umbes 55 km enne finishit lahkusid grupist Paolo Bettini ja Igor Astarloa, kuid nende seiklus grupi ees jäi lühikeseks, sest Bettini sõitis ühes kurvis otse, kaotas vääruslikku aega ning peagrupp püüdis mõlemad mehed kinni.

15 kilomeetrit enne finishit said jooksikud püütud mõnevõrra väiksemaks jäänud peagrupi poolt.

8 km enne lõppu kiirendas grupist välja Ezequiel Mosquera, veidi hiljem ei tahtnud enam ka suurfavoriit Contador grupis passida.

Contadori kiirendusele ei olnud kellelgi midagi vastu panna ning hispaanlane võitiski tuuri esimese etapi. Mosquera sai teise koha, kaotades kolme sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone Herrero, kes kaotas võitjale 8 sekundit.

Ag2r’i meeskonna sõit täna ebaõnnestus. Hooaja alguses head vormi näidanud Nocentini kaotas liidritele täna 1.15 ja sai alles 63. koha. Rene Mandri kaotas täna liidrile 16.43 ja sai 145. koha.

Mandri kirjutas oma blogis, et etapp läks tal raskeks siis, kui vihma hakkas sadama.

«Esimese poole etapist püsisin ilusti tõusudel pundi eesotsas ja tundsin, et jalas ikka jõudu on,» kirjutas rattaproff. «Siis hakkas vihma sadama ja pärast üht laskumist, kui punt mäkke kiirendas, tõmbas mul hingamise nii kinni, et tekkis juba tunne, et jää või päris seisma. Selline tunne oli, nagu oleks selja peale kukkunud ja et ei saa enam hapnikku kätte, hingamisteed ainult vilisesid ning olin sunntiud tempos nii palju järgi andma, et lõpuks jõudis minuni sõidu viimane punt, millega koos finishini jõudsin.»

Homme sõidetakse Baskimaa tuuril 153-kilomeetrine etapp. Velotuur lõpeb laupäeval.

Vaata etapi ametlikke tulemusi siit!

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: