Flandria velotuuri võitis Devolder, Tombak 25.

Tänase 264-kilomeetrise raske munakivitõusudega ProTouri kalendrisse kuuluva ühepäevasõidu Ronde van Vlaanderen võitis belglane Stijn Devolder (Quick Step). Mitsubishi-Jartazi meeskonna värve kaitsev Janek Tombak tegi võimsa sõidu ning sai 25. koha. Erki Pütsep (Bouygues Telecom) finishisse ei jõudnud.

Tombak osales juba päeva esimeses äraminekus, 77 kilomeetrit enne lõppu püüti viieliikmeline grupp peagrupi poolt siiski kinni.

35 kilomeetrit enne finishit põgenes juba vaid 40-meheliseks vähenenud peagrupist valitsev Belgia meister Stijn Devolder, kes raputas ülejäänud kohe maha. Tombak osales veel kahes äraminekukatses, kuid lõpuks oli sunnitud väsinuna umbes 25-liikmelise grupi lõpus finisheerima.

Devolderit enam püüta ei suudetudki, teise koha sai täna võitja kaasmaalane Nick Nuyens (Cofidis), kolmandana ületas lõpujoone Juan Antonio Flecha (Rabobank).

Erki Pütsep 100 lõpetaja hulka ei kuulunud.

Samal päeval toimus ka naiste sõit, milles Grete Treier saavutas väärt 19. koha.

Online-ülekanne:

17.29 Janek Tombak viimasel kilomeetril väsis ja jäi ülejäänud seltskonnast veidi maha. Sellegipoolest ülivõimas sõit eestlaselt!

17.27 (0 km) Devolder võitis! Teine koht Nuyensile, kolmas Flechale! Seega kaksikvõit belglastele.

17.25 (2km) Flecha murdus, Nuyens jõudis talle järgi. Devolder endiselt ees.

17.23 (4 km) Flecha läheneb jõudsald Devolderile, Belgia meister paistab väsinum kui hispaanlane.

17.21 (6 km) Langeveld püütud! Jälitajategrupp koos, kuni Flecha ründab.

17.19 (7 km) Tombak on võimas täna! Taas koos kahe kaaslasega Langeveldi kinni püüdmas.

17.16 (9 km) Devolderil endiselt 16 sekundit vahe Langeveldiga ja 30 sekundit järgmiste jälitajatega, kes aga ei taha eriti kiiret tempot teha – vaatavad üksteisele otsa. Devolderil on väga hea võimalus.

17.12 (11 km) Kaks jälitajategruppi ühinesid, Tombak nende seas. Langeveld püüab üks Devolderile järgi sõita.

17.09 (13 km) Devolderit on jälitamas uus väike grupp. Ballan, Flecha, Boonen, Rast, Nuyens ja Terpstra. Tombak on järgnevas grupis.

17.06 (16 km) Tombaku grupp püüti kinni, Devolder on endiselt ees ja Flecha näitab head minekut koos Nuyensiga. Tombak pole ka väga kaugel.

17.00 (20 km) Tombak pole rahul teiste jälitajate töötegemisega, gruppi on lisandunud ka Quinziato, kes ei taha aga üldse tööd teha. Devolder on endiselt umbes 20 sekundit ees.

16.55 (23 km) Tombak ei ole sugugi veel väsinud! Ta on koos Chavaneli ja Hushovdiga Devolderit püüdmas.

16.49 (28 km) Umbes 40-liikmeline jälitajategrupp on peaaegu kõik kooksikud kinni püüdnud, vaid Devolder näitab oma võimu ees. Ilmselt ongi lisaks Mitsubishi-Jartazi uuele liikmele Allan Davisele selles 40 mehe grupis ka Tombak.

16.38 (35 km) Viit jooksikut jälitab nüüd juba mõnevõrra suurem grupp, mida veavad Cofidise ja Liquigase meeskonnad. Vahe püsib 25 sekundi ringis. Cycling.tv reporteri hinnangul võib selles grupis ka Tombak olla.

16.32 (38 km) Devolderi juhtimisel on ülejäänud ratturitel eest sõitnud Kroon, Ballan, Hincapie ja Langeveld. Vahe järgmistega 22 sekundit.

16.30 (40 km) Liidritegrupp on suurenenud, nüüd on sõitu juhtimas umbes 10 ratturit.

16.25 (43 km) 6 ratturit on eest ära libisenud – Devolder, Gilbert, Langeveld, Flecha, Hincapie, Nuyens. Järgmisest grupist kihutavad välja Boonen, Ballan ja Cancellara.

16.20 (47 km) Devorlderi ja Barredo juhitav grupp püüdis Freire kinni. Juhtgrupp koosneb taas umbes 25 ratturist.

16.12 (51 km) Eelmisel aastal selle võidusõidu võitnud Alessandro Ballan tegi kiirenduse, kuid otsustas ülejäänud seltskonda oodata. Jälitajategrupp püüdis liidrid kinni ja ka Hoste on tagasi. Freire on aga üksi ees, vahe järgmistega 27 sekundit.

16.08 (54 km) Oscar Freire üritab ülejäänud liidrid maha raputada. Ilm on vahepeal märkimisväärselt paranenud, tee on kuivem ja ka päikest on näha.

16.05 (57 km) Esimesse gruppi on jäänud umbes 20-30 ratturit. Eestlasi ei paista nende hulgas olevat.

15.56 (62 km) Leif Hoste on ilmselt konkurentsist väljas, ta peab jalgratast vahetama ja jääb liidritest maha. Üks Saunier Duvali rattur sõitis vastu äärekivi ja tegi kõrge õhulennu, ratas purunes juppideks. Paistab, et ratturi endaga midagi väga tõsist ei ole juhtunud.

15.45 (69 km) Tom Boonen näitab võimsat minekut raskel Koppenbergi munakivitõusul. Esimeste seas on ka Stijn Devolder, Philippe Gilbert, Leif Hoste jpt favoriidid.

15.39 (71 km) Peagrupp on täielikult lõhenenud. Esimeses grupis, kus on ka favoriidid nagu Tom Boonen, Fabian Cancellara jpt on kokku umbes 30-40 ratturit.

15.31 (77 km) Jooksikud on püütud ning peagrupp töötab täie võimsusega. Grupp on venitatud väga pikaks.

15.20 (83 km) Peagrupp on taas tempot tõstnud ning Tombaku grupp on juba nende nägemisulatuses.

15.16 (86 km) Wagner jõudis Tombaku grupini, seega on praegu viis ratturit peagrupist ees. Peagrupis toimus ka üks kukkumine. Tuntumatest nimedest on valu käes Steven de Jongh (Quick Step), kes ilmselt on sunnitud katekstama.

15.06 (92 km) Lörts on muutunud nüüd taas vihmaks. Tombakul paistab olevat veel päris palju jõudu jalgades, ta sõidab mäest üles näilise kergusega ja peab lausa ootama Jerome’i. Ülejäänud kaks jooksikut jõudsid neile taas järele. Vahe peagrupiga 1.09.

14.56 (98 km) Tombak ja Jerome on ülejäänud jooksikud maha raputanud. Ratturite olukorra teeb raskemaks alanud lörtsisadu. Niigi libedad munakivid on nüüd veelgi libedamad.

14.51 (101 km) Üks tänaseid suurfavoriite Philippe Gilbert lõhkus munakivilõigul tagakummi, kuid sai meeskonnakaaslaselt kiiresti uue ratta.

14.48 (103 km) Peagrupist lahkus sellel munakivitõusul Robert Wagner (Skil-Shimano), kes üritab Tombaku grupiga ühineda.

14.44 (105 km) Ratturid läbivad kitsast Mollembergi munakivitõusu. Tee on nii kitsas, et kõrvuti mahub sõitma vaid 3 ratturit. Peagrupi tagumised mehed peavad lausa ratta seljast maha tulema ja ootama, millal tee vabaneb. Grupi tagumises otsas on ka kuulus sakslane Erik Zabel.

14.38 (109 km) Pärast pikka munakivilõiku on peagrupp taas veidi rahunenud. Vahe Tombaku grupiga 1.09.

14.31 (114 km) Peagrupp on selgelt tempot tõstnud ning favoriidid trügivad munakivilõikudel juba etteotsa. Tombaku nelik on vaid 46 sekundit peagrupist ees.

14.22 (119 km) Erki Pütsep rääkis rattaproffide blogile paar päeva tagasi, et teda vaevab kerge põlvevigastus, kuid vorm pidi täitsa OK olema. Täna pole ta esialgu pildile pääsenud ning ilmselt töötab meeskonna liidri heaks. Üks meeskonnakaaslane – Vincent Jerome – on koos Tombakuga liidritegrupis, mille edu peagrupi ees on sulanud 1.34-le.

14.01 (132 km) Taas suurem kukkumine. Lloyd Mondory (AG2R), Maarten den Bakker (Skil Shimano), Sven Krauss (Gerolsteiner) ja Arnaud Labbe (Bouygues Telecom). den Bakker pidi katkestama. Ka usbekk Sergei Lagutin (cycling.tv näitas ta nime kõrval Eesti lippu 😉 ) pani ka korraks põlve maha. Tombaku grupi edu peagrupi ees 2.02.

13.55 (143 km) Eelmisel aastal sõidu võitnud Alessandro Ballan kukkus varem, kuid jätkab sõitu. Nii õnnelikult ei läinud aga Enrico Franzoil, kes on sõidu katkestanud. Tombaku grupi edu peagrupi ees on 1.45.

13.40 (147 km) Ilmaennustus on osutunud siiski täpseks. Päike on kadunud ning juba tibutab kerget vihma. Samal ajal on kaks lähimineviku kuulsat nime Tom Steels ja Steffen Wesemann sõidu juba katkestanud.

13.25 (153 km) Raul Alarcon Garcia magas mineku maha ja püüab nüüd jooksikutele üksi järgi minna. Tombaku grupp on 1.32 peagrupist ees. Alarcon kaotab neile umbes 30 sekundiga.

13.21 (154 km) Jooksikutegrupp koosseisus Janek Tombak, Tom Veelers, Sven Renders ja Vincent Jerome on kasvatanud edu peagrupi ees 45 sekundile.

13.13 (161 km finishini) Paistab, et vähemalt Tombak pääses kukkumisest. Ta üritab taas grupilt eest ära minna. Koos temaga Tom Veelers, Sven Renders ja Vincent Jerome.

12.44 (180 km finishini) Grupis toimus suur kukkumine. Tuntumatest nimedest kukkus Rick Flens, Sebastian Langeveld, Enrico Franzoi, Koen De Kort ja Martin Velits. Eestlaste kohta infot ei ole.

12.25 (195 km finishini) Grupist püüab põgeneda Timothy Gudsell. Kolm kilomeetrit hiljem jooksik püütud.

12.00 (215 km finishini) Ratturid on sõitnud juba tund aega. Tempo väga kõrge – keskmiselt 49,5km/h.

11.22 (245 km finishini) Heas vormis olev Janek Tombak näitas ennast esmakordselt, üritades koos kolme kaaslasega (Floris Goesinnen, Aleksandr Kuschynski ja Ian Stannard) peagrupist põgeneda. Sellest midagi suurt välja ei kasvanud, mõni kilomeeter hiljem oli grupp taas koos.

Täna hommikul startisid profiratturid 264-kilomeetrisele raskele munakivitõusudega ProTouri kalendrisse kuuluvale ühepäevasõidule Ronde van Vlaanderen. Teiste seas ka eestlased Janek Tombak (Mitsubishi-Jartazi) ja Erki Pütsep (Bouygues Telecom). Võidusõitu saab näha Eurospordist ning mitmed kanalid võimaldavad sõitu jälgida internetist (Cycling.tv, Eurosport.com, Sporza jne). Kuigi ilmajaam ennustas tänaseks ratturitele koerailma, mis teeb halvas seisus munakiviteede läbimise erakordselt raskeks ning põhjustab ilmselt kümneid kukkumisi, oli stardis rattureid ootamas kevadine päike.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: