Novikov: Pekingi olümpiaks olen tippvormis

Trekirattur Daniel Novikov jäi MM-ilt eemale, kuid loodab sportliku vormi augustikuiseks Pekingi olümpiaks tipptasemele timmida, kirjutab Eesti Päevaleht.

•• Miks sul jäi äsja lõppenud trekisõidu MM-il osalemata?

Vorm ei ole praegu hea. Tegelikult juhtus nii, et treeneriga tekkisid Šveitsis väikesed arusaamatused. Panin juba jaanuaris tähele, et treeningprogramm ei ole sama, mis eelmisel aastal, aga treener ütles, et proovimegi midagi uut.

Üllatusin, kui hakkasime sprindiks valmistuma Alpides. Ei saanud hästi aru, miks ta seda vajalikuks pidas. Kuid Šveitsis treenides on ka nii, et ma ei saa seal lihtsalt vastu vaielda. Nad ju maksavad minu treeningute ja lennupiletite eest ning pean ikkagi tegema seda, mida palutakse.

Pakkusin treenerile võimaluse, et teen kaks nädalat enne MM-i väikese proovi – vaatan, kui hästi sõidan, ja olenevalt sellest otsustan, kas lähen MM-ile või tulen koju kooli lõpetama. Aga teadsin juba ette, et ei sõida väga hästi – kui Alpides teen trenni, siis kiirust ei ole!

•• Kas MM pakkus sulle ka mingeid üllatusi?

Tegelikult mitte. Keda arvasin, see ka võitis. Inglastel oli muidugi väga hea ettevalmistus, aga nad sõitsid ka kodutrekil. Seal toetab trekisõitu riik väga korralikult, neil on kõik võimalused käes.

•• Mis plaanid sul lähemas tulevikus on?

Kaks nädalat on olnud puhkust, ka selle nädala puhkan veel. Siis hakkan mahutrenni tegema, kindlasti ka jõusaalitreeninguid. Mai keskel lähen Šveitsi tagasi, 7. juunil võtan osa Lyoni GP-st, 12. ja 13. juunil on etapp Helsingis. Juuni lõpus tulen Eestisse kooli lõpetama, siis naasen jälle pooleteiseks kuuks Šveitsi. Juuli lõpus osalen Eesti meistrivõistlustel, seejärel sõidan juba Pekingisse.

•• Kas usud, et oled selleks ajaks tippvormis?

Kindlasti. Olen aasta jooksul palju proovinud, mis mulle sobib ja mis mitte. Seega on täitsa hea, et sain aru, et selline programm mulle ei sobi, nagu praegu sai proovitud. Hea, et see selgus praegu, mitte enne olümpiat. Las see MM olla, tänavu on ju ikkagi olümpia-aasta ja kõik käib selle nimel!

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: