Belgia tuuri teise etapi võitis Cavendish

Täiendatud eestlaste tulemustega!

Belgias jätkuva kõrgetasemelise (UCI kategooria 2.HC) velotuuri KBC Driedaagse De Panne-Koksijde teise etapi võitis grupifinishis inglane Mark Cavendish (High Road).

Oma meeskonna sprinteri heaks töötanud Erki Pütsep (Bouygues Telecom) lõpetas peagrupis ja sai 42. koha, Janek Tombak (Mitsubish-Jartazi) kaotas liidrile 27 sekundiga ja oli 154.

225 kilomeetri pikkuse etapi 11. kilomeetril põgenesid grupist Gianni Meersman, David Boucher ja Bart van Heule. Neil lasti rahulikult pikk vahe sisse sõita. Poole distantsi pealt asusid grupis lisaks Enrico Gasparotto liidrisärki kaitsvale Barloworldile tööle ka sprinterite meeskonnad ning vahe vähenes kiiresti. Viis kilomeetrit enne finishit olid jooksikud püütud.

Lõpuspurdis ei olnud täna vastast Cavendishile, kes tuli vasakult äärelt ja võitis teise koha saanud itaallast Francesco Chicchit enam kui rattapikkusega. Kolmanda koha sai prantslane Sebastian Chavanel.

Üldjärjestuses erilisi muutusi ei toimunud, velotuuri juhib avaetapi võitnud itaallane Enrico Gasparotto kaasmaalaste Luca Paolini ja Manuel Quinziato ees. Tombak on kokkuvõttes 63. kohal, kaotades liidrile 1.37. Pütsep jätkab tuuri 74. kohal, tema kaotab Gasparottole 6.20.

Homme sõidetakse velotuuril kaks viimast etappi. Hommikul läbitakse De Panne piirkonnas 119 kilomeetrit ning pärastlõunal sõidetakse sealsamas 13,7 kilomeetri pikkune eraldistardiga sõit, mis ilmselt paneb ka lõppjärjestuse paika.

Vaata teise etapi tulemusi siit ja üldseisu enne viimast võistluspäeva siit!

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: