Taaramäe võitis Portugali tuuri teise etapi!

Uudis täiendatud Taaramäe kommentaaridega!

Cofidise meeskonna rattaproff Rein Taaramäe võitis alla 23-aastaste jalgratturite Rahvuste Karika osavõistluse GP du Portugal teise etapi, kokkuvõttes tõusis liidriks prantslane Antony Roux.

Tänasel 111 kilomeetri pikkusel võrdlemisi raskete tõusudega etapil hakkasid sündmused peale 19. kilomeetril, kui grupist põgenesid prantslane Jonathan Thire, sakslane Florian Frohn ja taanlane Andreas Frisch. Kolmikul ei lastud aga väga kaugele minna, peamiselt Portugali meeskonna juhitud peagrupp hoidis vahe püsivalt pooleteise minuti ringis. Umbes 30 kilomeetrit enne finishit püüti jooksikud kinni.

14 kilomeetrit enne finishit põgenes grupist Taaramäe, kellele järgnes prantslane Antony Roux. Duo tegi grupiga kiiresti 30 sekundilise vahe sisse. 5 kilomeetrit enne lõpujoont oli vahe kärisenud juba 1.37-le.

Viimasel kilomeetril jättis eestlane prantslase seljataha ning võttis selle hooaja esimese võidu. Roux kaotas lõpuks Taaramäele 10 sekundiga. Järgmised mehed jõudsid üle lõpujoone 1.33 eestlasest hiljem.

Taaramäe sõnul tundis ta juba stardis, et võib täna esikohale sõita. «Kui eile oli enesetunne külmetuse pärast veidi halb, siis täna tundsin kohe, et jalg on hea,» kiitis eestlane rattaproffide blogile. «Plaanis oli täna finishitõusul rünnata, aga otsustasin varem minna.»

Prantslasega ees olles nägi Rein, et vastane on väsinum kui tema ning see andis talle veel jõudu juurde. «Ta ei tahtnud mulle etapivõitu anda, aga kui nägi, et ma olen tugevam, siis ütles, et mine võidu peale, ma võtan liidrisärgi,» kirjeldas Taaramäe.

Roux tõusiski üldkokkuvõttes liidriks, eilse etapi võitnud portugallane Vitor Rodrigues kaotab talle kolme sekundiga. Kolmandal kohal on Pierpaolo De Negri Itaaliast. Taaramäe tõusis tänase võiduga üldarvestuses viiendaks, kaotades Roux’le 1.34.

Homme sõidetakse GP du Portugali viimane etapp. Taaramäe ei ole veel lõplikult otsustanud, millist strateegiat homme kasutada. «Eks näha ole, kuidas jalg on homme. Kui jõudu on, siis hoian end viimase tõusu jaoks,» rääkis Taaramäe.

Vaata tänase etapi ametlikke tulemusi siit ja seisu pärast kaht etappi siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: