Mitsubishi-Jartazi jääb ühest suursponsorist ilma

Eestis registreeritud profimeeskond Mitsubishi-Jartazi jääb järgmisest aastast alates ilma oma suursponsorist Jartazist.

Firma otsustas loobuda rattatiimi toetamisest pärast seda, kui UCI andis meeskonnale küll wild-cardi ProTouri nimekirja kuuluvatel võistlustel osalemiseks, kuid märkis ära, et meeskonna üht (kuri)kuulsamat ratturit Frank Vandenbroucke’i nad ProTouri võistlustel näha ei taha, vahendas cyclingnews.com

Jartazi mõõt sai täielikult täis aga siis, kui ka Prantsusmaa ja Belgia pinnal suuri rattavõistlusi korraldav Amaury Sport Organisation (ASO) otsustas meeskonda oma võistlustele mitte kutsuda.

Mitsubishi-Jartazi mänedžer Patrik Stallaert ei mõista UCI ja ASO otsust.

«Me investeerisime suure summa raha, et saaks UCI wild-cardi ProTourile, kuid tuleb välja, et me ei tohi Frank Vandenbroucke’i kasutada nendel võistlustel,» rääkis Stallaert. «Mulle on see mõistatus, sest tal on olemas kehtiv UCI litsents. Samas osaleb nendel võistlustel mitu nn. «dopinguga patustanut».»

Samas pole mänedžer rahul ka kõneall oleva sportlase enda käitumisega, kes asub meeskonnast eemal Itaalias, et olla oma tütre lähedal.

«Ma eeldan, et ta jätkab oma vormi kogumist, kuid ma pole temast jupp aega midagi kuulnud,» rääkis Stallaert. «Ma respekteerin ta soovi olla perega, aga ta on ka töötaja, nagu iga teine Mitsubishi-Jartazi rattur. Me loodame, et näeme teda taas võistlemas aprillis. Me oleme näidanud kannatlikkust, kuid see saab millalgi otsa.»

Eestis registreeritud Mitsubishi-Jartazi meeskonnas sõidavad ka Janek Tombak ja Kalle Kriit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: