Ojavee kukkus kolmanda võistluspäeva lõpuks 97. kohale

Prantsusmaal toimuva teise kategooria velotuuri Tour de Normandie kolmanda päeva lõpuks langes meeletut ebaõnne kogenud Rietumu Bank – Riga rattur Mart Ojavee 97. kohale.

Täna peeti tuuril kaks lühikest etappi. 90-kilomeetrisel hommikusel etapil jõudis Ojavee üle lõpujoone 99-ndana, õhtusel 76 kilometri pikkusel etapil oli eestlane viimane.

Hommikusel etapil laskis Rietumu Bank – Riga 10 meest eest ära ning oli sunnitud seetõttu pikalt peagrupi ees tööd tegema, et jooksikud kätte saada. Jooksikud saadigi lõpuks kätte ning tiimi liider Aleksejs Saramotins sai 4. koha. Pidevalt gruppi vedanud Ojavee kaotas võitjale lõpuks 1.17.

Õhtusel etapil põgenes Mart ise koos ühe prantslasega peagrupist ning oli veel 25 kilomeetrit enne lõppu 3 minutiga grupist ees, kuid tema võimaluse saada etapivõit nurjas käiguvahetaja trossi purunemine. Mees sai abi alles siis, kui punt mööda sõitis ning siis oli tal motivatsioon läinud. Eestlane veeres vaikses tempos koos kahe prantslasega viimasena üle lõpujoone.

Üksi ette jäänud jooksik saadi kätte alles viimasel kilomeetril. Head vormi kiitnud Ojavee oli kindel, et kui tal poleks tehnika alt vedanud, poleks neid kätte saadud.

Mõlemad tänased etapid võitis grupifinishis eilsegi etapi võitnud prantslane Anthony Ravard. Kokkuvõttes juhib pärast kolme päeva velotuuri norralane Alexander Kristoff, teisel kohal on hollandlane Bram Schmitz ning kolmas proloogi võitnud prantslane Maxime Bouet. Ojavee jätkab tuuri 97. kohal.

Homme on kavas 201 kilomeetri pikkune etapp, velotuur lõpeb pühapäeval.

Vaata hommikuse etapi ametlikke tulemusi siit ja õhtuse etapi tulemusi siit!

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: