Rene Mandri Milano-San Remo sõit nurjus külmetuse tõttu

Möödunud aastal Eesti parimaks jalgratturiks valitud Rene Mandri sõit kevadisel klassikul Milano-San Remo ebaõnnestus külmetushaiguse tõttu.

«See oli mu sportlaskarjääri üks kohutavamaid päevi,» teatas Mandri päev pärast võistlust oma blogis.

«Juba hommikul tundsin, et midagi on valesti – kurk oli kergelt valus ja isegi kõndides tundsin väikeseid jalakrampe,» kirjutas Ag2r’i profitiimis sõitev eestlane. «Võidusõidul piinlesin pidevalt reie tahaküljele tekkinud krampide käes ning eelnevatest kukkumistest oli selg väga kange ja sadulas istumine oli lausa ilmvõimatult ebamugav.»

Kuigi protokolli läks kirja 90. koht, tunnistas Rene, et jättis tegelikult sõidu enne eelviimast tõusu pooleli.

«Milano-San Remol on lõpus väga oluline positsioonivalik, millest oleneb palju ka lõpptulemus,» selgitas Mandri. «Kui oled 7 tundi piinelnud kange selja ja jalakrampidega, mis tulid isegi nullpingutuse juures tühja koha pealt, siis ei suuda lihtsalt enam keskenduda võidusõidule. Lasin jala sirgu eelviimase tõusu all ja läksin otse finishisse.»

Kuna kõikide osalenute ratastel oli elektrooniline andur, siis fikseeriti ka Rene aeg sel hetkel, kui ta üle lõpujoone meeskondade parklasse suundus.

Tirreno-Adriatico velotuuri neljandal etapil valusalt kukkunud Mandri teatas rattaproffide blogile, et läheb teisipäeval kondiväänaja juurde, kes peaks ta taas «paika tõmbama».

Külmetusele ning valutavale kehale vaatamata märgib mees, et vormi üle väga kurta ei saa. «Tuleb lihtsalt rahulikult oma asja ajada ja tervis korda saada, küll siis juba õige sõidutunne tagasi tuleb koos heade sõitudega,» ütles rattaproff.

Järgmise stardi teeb Mandri 29-30. märtsil peetaval velotuuril Criterium International.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: