Janek Tombak sai hooaja esimese võidu

Lisatud naiste sõidu tulemused! Lisatud Markku Ainsalu tulemus!

Mitsubishi-Jartazi meeskonna üks liidreid Janek Tombak võitis täna Prantsusmaal peetud 1. kategooria ühepäevasõidu Cholet – Pays de Loire.

Möödunud aastal samal võidusõidul kolmanda koha teeninud Tombak teatas paar päeva tagasi rattaproffide blogile, et soovib sel aastal kõrgemat kohta poodiumil ning heas vormis rattur täitiski oma soovi ning teenis Prantsuse karikasarja kuuluval ühepäevasõidul eestlastele hooaja esimese võidu.

Tombak põgenes peagrupist koos kolme kaaslasega 50 kilomeetrit enne finišit ning kuigi grupp jõudis lõpuks väga lähedale, õnnestus eestlasel võit endale näpata. Teise koha sai täna belglane Bert de Waele ning kolmas oli prantslane Emilien Berges. Neljandana üle lõpujoone jõudnud Nicolas Vogondy kaotas eestlasele 12 sekundiga.

«Enesetunne on hea, sest tegu oli tugeva võistlusega,» väljendas Tombak Postimehele oma rahulolu. «Viimastel nädalatel on vorm olnud suurepärane»

Markku Ainsalu (Rietumu Bank – Riga) jõudis finišisse peagrupis, lõpuprotokolli märgiti talle 72. koht.

1997., 1998. ja 1999. aastal võitis sama võidusõidu Jaan Kirsipuu.

Samas peeti ka naiste Prantsusmaa karikaetapp, kus tegid kaasa ka Laura Lepasalu (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja Liisa Ehrberg (CFC). Aktiivselt sõitis võistlusel Lepasalu, kes läks kaasa võistlusel mitme äraminekukatsega. Viimast korda proovis Lepasalu veel 500m enne lõppu, kuid peagrupp neelas kõik jooksikud alla. Lõpufinišis sai Laura 13. koha nelja sekundilise kaotusega võitjale Magali Mocouery’le (U.V.Aube). Ehrberg sai 18. koha. Lepasalu oli alla 23-aastaste arvestuses seitsmes, vahendas ejl.ee.

Vaata meeste sõidu ametlikke tulemusi siit.