Milano-San Remo võitis Cancellara, Mandri 90.

Šveitslane Fabian Cancellara (CSC) tõestas taas, et ta ei ole tugev ainult eraldistardiga sõitudes, vaid võib ka lühikeste tõusudega klassikutel peafavoriite üllatada, võites täna peetud 99-nda Milano-San Remo ühepäevasõidu.

298 kilomeetri pikkusel ülipopulaarsel kevadisel klassikul hakkasid olulised sündmused toimuma tavapäraselt Cipressa tõusul (umbes 20 kilomeetrit enne finishit), mil grupist põgenesid Bettini, Rebellin, Lövkvist, Axelsson ja Savoldelli. Ka Paris-Nice’i velotuuril esimeste seas olnud jooksikud saadi aga CSC ja Liquigase juhitud peagrupi poolt kätte veidi enne sõidu viimast tõusu Poggiot.

Poggiol pääsesid omakorda eest ära 12 meest, kelle seas taas itaallane Davide Rebellin, samuti hooaja alguses head sõitu näitav Rinaldo Nocentini ning Tirreno-Adriatico velotuuri võitnud Cancellara.

Kaks kilomeetrit enne lõppu tegi aga jooksikutegrupist otsustava spurdi Cancellara, kelle kiirendusega ei suutnud keegi kaasa minna. 100 meetrit enne lõpujoont sai šveitslane juba oma võitu tähistama hakata. Jooksikutegrupi spurdis oli kiirem Filippo Pozzato (Liquigas), kes võttis võistlusel teise koha. Kolmandana ületas lõpujoone belglane Philippe Gilbert.

Milano-San Remo stardis oli ka AG2r’i meeskonna värve kaitsev Rene Mandri, kes jõudis finišisse 90-ndana. Kaotust võitjale kogunes 2.23.

199st startinust jõudis üle lõpujoone 154.

Vaata ametlikke tulemusi siit.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: