Taaramäe Portugalis saadud 11. kohaga päris rahule ei jäänud

Kuigi 21-aastane Cofidise meeskonnas sõitev Rein Taaramäe tegi möödunud nädalal profileeris oma parima tulemuse, saades Portugali velotuuri kokkuvõttes 11. koha, ei jäänud ta ise oma lõppkohaga rahule.

Viimasel 155 kilomeetri pikkusel muidu siledal etapil oli veidi enne finishit üks keeruline tõus ning Taaramäel oli plaanis seal rünnata.

«Olin 500 meetrit enne tõusu umbes 10. positsioonil, tunne ja motivatsioon väga head, kuid veidi enne tõusu algust toimus ringteel minu ees üks suuremat sorti kukkumine ja ma pidin mõneks sekundiks seisma jääma,» kirjeldas Taaramäe rattaproffide blogile.

Selle taha jäi ka hea tulemus, Rein lõpetas etapi 48. kohaga, kõikidele ratturitele anti sama aeg.

«Seetõttu ei saa võistlusega täiesti rahule jääda, mul oli viimasel päeval nii kõva jalg all, et kui seda kukkumist poleks seal olnud, siis mine tea, mida oleks suutnud teha,» rääkis jalgrattur.

Samas valmistas talle eraldistardist sõidu 5. koht meeldiva üllatuse.

«Ma ei uskunud, et ma siledal maal konkurentsis suudan püsida, arvasin, et sõidan end 10.-20. koha vahele, aga tunne oli hea ja kõik klappis,» kiitis Taaramäe tõusvat vormi. «Aga nii tühine kaotus Bodrogile ja Klödenile tegi meele rõõmsaks.»

U23 maailmakarikal tahab võitu

Portugali velotuur näitas, et Reinu vorm on enne samuti Portugalis toimuvat kuni 23-aastaste rahvuste karika esimest võistlust lootustandev. Taaramäe lootusi heale tulemusele toetab ka teadmine, et mitmepäevasõidul on ka talle meelepäraseid raskeid tõuse.

«Esimene ja viimane etapp on päris rasked,» rääkis noormees pärast rajaprofiili analüüsimist. «Esimesel etapil on üks kümne kilomeetri pikkune tõus ja kaks viie kilomeetri pikkust tõusu ning viimasel etapil on kolm esimese kategooria tõusu.»

Eraldistardiga sõitu selle mitmepäevasõidu kavas pole, kuid Taaramäe eesmärk on sellegipoolest tuuri võit.

«Teiseks jääda ei tahaks,» tunnistas rattaproff.

Advertisements

Lisa kommentaar

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: