Kangerti võistluspaus jääb kardetust lühemaks

www.tanelkangert.comEesti profirattur Tanel Kangert peab oma esimese aasta Ag2r-i meeskonnas vähemalt pooleteiseks kuuks pooleli jätma, sest valutavad põlved ei luba tal võistelda, kirjutab Postimees.

Eile sai Kangert teada põlvede magnetuuringu tulemused, mis kinnitasid doktor Mihkel Mardna esialgset diagnoosi – noorel ratturil on mõlema põlve kõhre ülekoormus. «Võistluspaus kujuneb minimaalselt pooleteise kuu pikkuseks,» rääkis Kangert. «Loodan võimalikult kiiresti taas rajale pääseda.»

Esialgse diagnoosi järel kartsid arstid, et Kangerti võistluspaus venib mitme kuu pikkuseks, hullemates prognoosides räägiti koguni hooaja lõpetamisest. Uuringutulemuste selgudes võib ta kergendatult hingata. «Loomulikult olen pettunud, et hooaeg nii kehvasti algas, kuid kõige hullemini tunneksin ennast siis, kui ma hooaja teisel poolel vigastusest tekkinud puudusi kompenseerida ei suudaks,» mõtiskles Kangert.

Klubi toetab

Põlvedega varemgi kimpus olnud ning mullu seetõttu lühikese võistluspausi pidanud Kangert tunnistas, et osa süüd lasub tal endal. «Mul ei ole varem tervisega probleeme olnud ning ka see vigastus tuleb lihtsalt ülekoormusest. Tahtmine on suur ja tundub, et kipun liialt pingutama,» nentis ta. 2006 aastal sõitis Kangert treeningutel 650 tundi, mullu tõusis see näitaja 950ni.

Mullu Prantsusmaa klubisse Ag2r-i siirdunud Kangert sõidab tuleval nädalavahetusel leivaandja juurde tagasi. «Klubi on õnneks olukorda mõistvalt suhtunud ja nad toetavad mind täielikult,» oli rattaproff rahul. «Mõistavad, et ma ei otsinud endale puhkust kodumaale sõitmiseks, vaid mind vaevab tõsine asi.»

Juba Malaisias toimunud hooaja esimesel velotuuril valudega kimpus olnud Kangert ei osanud öelda, milliseks oleks aasta vigastuseta kujunenud. «Kahjuks ma ei tea täpselt, millises vormis täiesti tervena oleksin, sest juba esimesel etapil tundsin kerget valu,» rääkis Malaisias stabiilselt peagrupis lõpetanud noormees.

Paranemise ajal ei jää Kangerti treeningud päris katki, tal tuleb ennast lihtsalt rohkem hoida. «Sain valuvaigistavaid süste, mis lasevad mul liikuda ja treenida,» rääkis Kangert.

NB: vaata rattaproffide blogi varasemat artiklit Kangerti vigastusest siit!

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: